Друк

020908

ПРЕС-конференція голови РДА

ПРЕС- СЛУЖБА райдержадміністрації інформує

Привітання голови райдержадміністрації Миколи Іванюка з Днем знань
news_clip_image002_0000

Дорогі школярі і студенти! Шановні друзі!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди чудового свята – Дня знань!
Це свято не тільки педагогів і учнів, але і всіх, хто колись переступав поріг шкільного класу або студентської аудиторії.
Від щирого серця вітаю всіх дівчаток та хлопчиків, які 1 вересня увійдуть до класів і сядуть за парти. Особливі поздоровлення - нашим першокласникам!
Дорогі першокласники! Коли ви виростете, то завжди згадуватимете цей день, свій перший урок і свою першу вчительку, яка кожному з вас обов’язково подарує частинку свого серця і душі. Бажаю вам гарних оцінок, цікавих занять, вірних товаришів! Хай кожен шкільний день буде для вас справжнім святом!
Учням випускних класів бажаю твердої упевненості в тому, що тільки знання відкривають людині чудовий і неосяжний світ, дають великі можливості для того, щоб реалізувати всі свої здібності, досягти великих успіхів у житті. Адже це так важливо і для вас, і для ваших батьків.
Шановні педагоги! Хай новий навчальний рік стане для кожного з вас благодатним і щедрим. Хай заколоситься засіяна вами освітня нива! Хай прийде у ваші будинки справжнє благополуччя!

З новим навчальним роком! З новими успіхами і досягненнями!

З повагою
Голова районної державної адміністрації                             Микола Іванюк

У Новоград-Волинському районі підняли найбільший Державний прапор

news_clip_image004_0000

23 серпня на флагшток біля Меморіалу Пам’яті, що на території Новороманівської сільської ради Новоград-Волинського району, був піднятий найбільший в районі прапор, довжина якого 6 метрів, ширина – 4 метри.
Честь підняти Державний Прапор України була надана голові районної державної адміністрації Миколі Іванюку, голові районної ради Віктору Гончаруку та почесним гостям, які завітали на свято - депутатам Верховної Ради Борису Тарасюку та Миколі Рудченку, міському голові Миколі Боровцю.

news_clip_image006_0000

Під час церемонії підняття Державного Прапора України 27 юнаків та дівчат Новоград-Волинського району отримали паспорти громадянина України, які їм вручили керівники району та почесні гості.
В рамках загальнодержавної акції «Державний прапор України у кожній родині» кращим людям району були вручені спеціальні конверти із привітанням від Президента України та державним прапором.
На завершення урочистої церемонії юнаки та дівчата випустили в небо синьо-жовті кульки на знак уособлення синіх і жовтих кольорів Державного Прапора в кольорі неба і пшениці, що символізують велику працю наших людей від сходу до заходу та з півночі до півдня України.

Голова районної державної адміністрації взяв участь в урочистих заходах до 17-ї річниці незалежності України

news_clip_image008_0000

24 серпня відбулися урочисті заходи до Дня Незалежності України - покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку та мітинг за участю народних депутатів Володимира Литвина та Миколи Рудченка, голови районної державної адміністрації Миколи Іванюка, голови районної ради Віктора Гончарука, міського голови Миколи Боровця, лідерів осередків політичних партій та громадських організацій, сільських, селищного голів, громадськості району і міста.
Як відзначив у своєму виступі очільник нашого району:  «Ми є діти однієї землі й одного народу! Наш герб – Тризуб, а жовто-блакитний стяг – наш Прапор! І цього вже ніхто не змінить, бо це нам дано Богом та історією! Бо це той спадок, який залишили нам наші попередники, заповівши свято берегти волю та свободу! І словом, і ділом ми повинні розбудовувати сьогодні ту Україну, яка, вірю, стане взірцем для всього світу!»
Микола Іванюк побажав всім мудрості і витримки, терпіння і наснаги примножувати свої добрі справи, щоби Господь дарував довгі роки життя на славу Україні!

Відбувся районний семінар щодо роз’яснення положень земельного законодавства

news_clip_image010

21 серпня у малій залі будинку рад пройшов районний семінар за участю сільських, селищного голів, спеціалістів – землевпорядників, спеціалістів головного управління Держкомзему у Житомирській області, відповідальних працівників відділу земельних ресурсів райдержадміністрації з метою роз’яснення положень чинного земельного законодавства.
З роз’ясненнями щодо питань встановлення та зміни меж населених пунктів, використання коштів, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, повного завершення робіт щодо заміни сертифікатів на право на земельну частку (пай) державними актами на право власності на земельну ділянку для присутніх виступив спеціаліст відділу землеустрою та використання земель Головного управління Держкомзему у Житомирській області Микола Орищук.
По питаннях інвентаризації земель в межах населених пунктів та за їх межами, оновлення планово-картографічних матеріалів, щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності та прав оренди на них в контексті останніх змін земельного законодавства та питаннях нормативної та експертної оцінки земель виступив начальник управління Державного земельного кадастру, Оцінки та ринку земель Головного управління Держкомзему у Житомирській області Василь Недашківський.

Триває підготовка навчальних закладів району до нового навчального року

Голова райдержадміністрації Микола Іванюк на черговій нараді з заступниками, керівництвом районної ради, начальниками управлінь і відділів райдержадміністрації, керівниками установ і організацій району  наголосив, що всі школи району повинні у встановлені строки 100 %-во бути готові до нового навчального року. Було визначено відповідальних працівників райдержадміністрації, які на протязі цього тижня повинні проконтролювати хід підготовки до навчального року – проведення поточних і капітальних ремонтів, забезпечення навчальними посібниками, необхідними меблями, паливом та продуктами харчування.

Друк

090908

ПРЕС-конференція голови РДА

ПРЕС- СЛУЖБА райдержадміністрації інформує

Вітання голови районної державної адміністрації Миколи Іванюка з Днем підприємця

Вітання голови облдержадміністрації Арсена Авакова до Дня підприємцяШановні підприємці!

Уже традиційно у першу неділю вересня, згідно з Указом Президента України, у нашій державі відзначається День підприємця. Це свято запроваджене з урахуванням великої ролі підприємництва у здійсненні економічних реформ в Україні, вирішенні соціально-економічних проблем і визнанням його впливу на формування, становлення і розвиток національної економіки. Воно покликане привернути увагу суспільства до підприємницької ініціативи, сприяти подальшому розвитку малого і середнього бізнесу в країні.
У день вашого професійного свята прийміть наші найщиріші вітання та побажання успіхів у вашому бізнесі. Нехай доля завжди посміхається вам, а партнери ніколи не підводять. Бажаю вам завжди знаходитись у потоці рівномірного і головне поступового зростання обсягів виробництва та реалізації товарів та послуг, а також постійного збільшення надходжень та прибутків!

Голова районної державної адміністрації                                                Микола Іванюк

Першого вересня у школи Новоград-Волинського району прийшли здобувати знання 470 першокласників

Згідно даних відділу освіти райдержадміністрації, 1 вересня у школах району  почали навчання 5,8 тис. учнів, з них 470 – першокласників. Навчальний процес розпочали 23 ЗОШ І-ІІІ ступенів, 29 ЗОШ І-ІІ ступенів та 9 ЗОШ І ступеня. На урочисті лінійки до Дня знань були запрошені керівництво та відповідальні працівники районної державної адміністрації та районної ради. Від імені голови райдержадміністрації Миколи Іванюка представники районної влади привітали учнів, вчителів і батьків зі святом знань та передали офіційне вітання від Президента України, яке директори шкіл зачитали всім присутнім.

Серпнева конференція працівників освіти Новоград-Волинського району

Напередодні свята Першого дзвінка у міському Палаці культури відбулася серпнева конференція працівників освіти району за участю голови райдержадміністрації Миколи Іванюка, голови районної ради Віктора Гончарука, в.о. начальника відділу освіти райдержадміністрації Валентини Андрощук, заступника голови райдержадміністрації з гуманітарних питань Миколи Гриценка, директорів та колективів загальноосвітніх та дошкільних закладів району, сільських голів. Освітянами району були підведені підсумки роботи за начальний період 2007-2008 років, обговорювалися перспективи на 2009 рік.
Розпочався семінар урочисто - молоді спеціалісти, які в новому навчальному році прийдуть в педагогічні колективи  шкіл району, прийняли вітання і подарунки від голови райдержадміністрації Миколи Іванюка.
Потім відбулася демонстрація фільму «Здобутки освіти району за 2007-2008 навчальний рік». Судячи з фільму і незважаючи на немалі проблеми у цій галузі, здобутки освітян Новоград-Волинського району досить вагомі – і в навчанні, і в позакласній роботі, і в спорті.
За минулий навчальний рік 431 учень закінчили 11 клас, із них 22 учня із золотою медаллю, 9 – зі срібною, 9 класів закінчили 658 учнів, серед яких 14 отримали атестати з відзнакою.
Учні шкіл району брали участь в районних та обласних олімпіадах, найкращі результати показали учні Чижівської, Городницької, Слободороманівської, Наталівської, Калинівської, Середньодеражнянської ЗОШ. Учениця 8 класу Броницькогутянської ЗОШ Богуслава Шнайдер взяла участь у Всеукраїнській олімпіаді з хімії у м. Чернігів, 178 учнів 11 класу брали участь у конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика, колективи шкіл району змагалися у конкурсі «Обдарованість – 2008» в різних номінаціях.
40% учнів ЗОШ району займаються у спортивних гуртках та секціях. За минулий навчальний період у районі проведено 11 спортивних змагань, у яких взяли участь 1850 учнів, в обласних змаганнях – 186 учнів нашого району.
26 пришкільних таборів працювали на протязі червня місяця у школах району. Було організоване дворазове гаряче харчування. У таборах пройшли оздоровлення 1742 дитини, серед яких 46 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 49 дітей – із малозабезпечених сімей.
Щодо планів на наступний навчальний рік, то в.о. начальника відділу освіти у Валентина Андрощук у своєму виступі зазначила: «Особливу роль у становленні особистості дитини належить суспільній дошкільній освіті, якою на жаль, охоплено лише 16,7% дошкільнят району. У планах - охоплення дошкільним вихованням не менше 75% дітей відповідного віку».
Також планується ввести в ЗОШ району вивчення двох іноземних мов, укладання угоди з Новоград-Волинським економіко-гуманітарним коледжем щодо навчання школярів 10кл. Федорівської ЗОШ І-ІІІст. за технологічним профілем із здобуттям робітничих спеціальностей, створення міжшкільних факультативів на базі Ярунської ЗОШ, Слободороманівської ЗНВО, Піщівській ЗОШ.
Особливої підтримки і уваги потребують обдаровані діти, тому у цьому навчальному році завдяки голові державної адміністрації планується надання стипендій переможцям обласних предметних олімпіад.
З метою формування екологічної культури особистості, виховання дбайливого ставлення до природи, в рамках Міжнародного проекту «ЕКОДЕМІЯ» в 7-8 класах запроваджується спецкурс  «Уроки для стійкого розвитку».
На конференції був налагоджений дискусійний зв’язок між освітянами і керівництвом району. Всі письмові звертання та проблемні запитання були обговорені, поставлені завдання щодо їх вирішення.
Дослідження останніх років показали, що у вчителів, в окремих випадках, спостерігається зниження інтересу до свого фахового росту, розвитку та удосконалення себе. Тому в управлінському процесі необхідно робити установку на самоосвіту, самовиховання, самовизначення, самоактуалізацію.
Хочеться побажати всім педагогам району щоби у новому навчальному році оптимізм ніколи не покидав вас, а те добре, мудре, вічне, яке ви сієте щодня, проростало у душах ваших вихованців і давало рясні сходи на життєвій ниві.

Відбулися засідання координаційної ради у справах дітей, опікунської ради та спостережної комісії при райдержадміністрації

29 серпня під головуванням заступника голови райдержадміністрації Миколи Гриценка пройшли засідання координаційної ради у справах дітей, опікунської ради та спостережної комісії. На порядок денний було винесено ряд питань, зокрема розглядалися питання щодо влаштування випускників загальноосвітніх шкіл району із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у ВУЗи та заклади освіти І – ІІ рівнів акредитації; заслухано інформацію начальника служби у справах дітей Володимира Біліма про результати проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці» та оперативно-профілактичних рейдів по попередженню дитячої бездоглядності та безпритульності. На протязі літнього періоду проведено більше 100 рейдів по населених пунктах району і випадків дитячої безпритульності не виявлено. Одноголосним рішенням координаційної ради було позбавлено батьківських прав жительку с. Нова Романівка Валентину Оксанчук за халатне відношення до своєї неповнолітньої дочки та постійне зловживання спиртним.
Щодо стану виплат одноразової допомоги по досягненню повноліття дітям – сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, то протягом І півріччя 12 дітей отримали одноразову допомогу по досягненню 18-річного віку на суму 14,3 тис.грн.
Одноголосним рішенням членів опікунської ради передано під опіку двох дівчаток 11-ти та 9-ти років із Колодянки, які  залишилися без батьківського піклування, мати яких більше двох років не проживає з дітьми, позбавлена батьківських прав. Питання надання юридичного статусу дітям розглядається в судовому порядку в міськрайонному суді.

Друк

180908

ПРЕС-конференція голови РДА

ПРЕС- СЛУЖБА райдержадміністрації інформує

Відбулося відкриття Меморіалу Пам’яті

news_clip_image002_0003 9 вересня близько трьох тисяч людей зібралися біля Меморіалу Пам’яті, що побудований біля автодороги Київ-Чоп, на території Новороманівської сільської ради, недалеко від села Перемога, для участі в урочистому відкритті, яке проводилося головою райдержадміністрації Миколою Іванюком. У відкритті також брали участь голова Житомирської обласної державної адміністрації Юрій Забела, перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Загривий, перший заступник голови облради Петро Рудницький, народні депутати України Павло Жебрівський та Борис Тарасюк, голови районних державних адміністрацій та районних рад Житомирської області.

«Нехай відсьогодні це святе місце стане для кожного з нас і для прийдешніх поколінь осередком пам’яті нашої трагічної і водночас героїчної історії, бо допоки жива пам’ять, жива і наша духовність, в якій сила, слава, велич і світле майбутнє України!» - зазначив у своєму виступі очільник району.
Будівництво пам’ятника розпочалось за ініціативи голови райдержадміністрації Миколи Іванюка у травні минулого року.
Основні будівельно-монтажні роботи виконані київською будівельною фірмою «Основа – Солсиф». Благоустрій території біля Меморіалу виконувала Житомирська філія Новоград-Волинського райавтодору. Загальна вартість Меморіалу складає близько двох мільйонів гривень. Всі кошти, котрі витрачені на будівництво Меморіалу – благодійні, з бюджету виділено лише 80 тис.грн.
Основа пам’ятника являє собою курган, на вершині якого встановлено постамент  висотою 5 м у вигляді двох каменів чорного і червоного кольорів, що символізують героїзм та трагізм подій тих років.
На вершині двох гранітних брил встановлено пам’ятник – фігура жінки з голубами в руках, висотою 6,2 м, автором якого став заслужений художник України, один із авторів пам’ятника жертвам фашизму в Бабиному Яру, що в Києві Олександр Вітрик ТОВ «Фін – АРТ» м. Житомир, котрий на жаль пішов з життя у січні цього року. Закінчували  роботи по будівництву Меморіалу житомирські скульптори Василь Фещенко і Олександр Костюк.
Перед курганом встановлено гранітну стелу з хрестом та двома плитами з написами, які розшифровують задум пам’ятника. Під хрестом встановлено нішу у яку заклали капсули із землею, зібраною з курганів, братських могил, захоронень у 39 сільських, однієї селищної та міської громад.
Також проведено поховання віднайдених останків 35 воїнів, яких, починаючи з 1990 року відшукав і розкопав місцевий пошуковець, за фахом вчитель української мови і літератури із села Федорівка Микола Пінчук. Всі труни з останками невідомих солдат, лише двох вдалося ідентифікувати та встановити, що один – уродженець Житомирської області, інший – із Росії.

Солдатами почесної варти домовини вносились до склепу, який розміщений у кургані. Панахиду по невинно убієнним та освячення Меморіалу проводили представники двох релігійних конфесій – настоятель СвятоМихайлівської церкви Київського патріархату отець Геннадій та римо-католицькі священики отець Стефан та отець Віталій. Всі присутні плакали під час відправлення жалобної панахиди за всіма невинними жертвами, українцями, котрі віддали свої життя за мир і спокій нашої держави, хто став жертвою тоталітарного режиму 1932-1953 років.

 

В цей час почав накрапати дрібний дощик – і небо плакало про них…

 

Наш район взяв участь у традиційному святі «Обжинки – 2008»

Завершення жнив наш район відсвяткував масштабним обласним святом обжинків.
Обжинки – традиційне свято, котре споконвіку ознаменовувало кінець осінньо – польових робіт і початок масових гулянь з приводу гарного врожаю.
«Обжиналися» на Житомирщині, як правило, у районах, а ось на обласний рівень свято винесли вперше.
Ініціював свято врожаю голова обласної державної адміністрації Юрій Забела, участь у заході взяли всі райони Житомирщини, в тому числі і делегація хліборобів нашого району на чолі з головою райдержадміністрації Миколою Іванюком та начальником управління агропромислового розвитку Русланом Кирилюком.
Було організовано виставку, на якій презентовано продукцію, яка виробляється або вирощується у нашому районі. Починаючи з картоплі, насіння зернових цьогорічного врожаю, гарбузів, гілок із шишками хмелю, винограду, виробів народних умільців та картин художників району, і закінчуючи продукцією сиркомбінату, м’ясокомбінату, хлібозаводів – Новоград-Волинського, Городницького та Гульського та ТОВ «Полюс».  Хоровий колектив із села Гірки доповнював святковість організованої виставки виконанням народних пісень.
Серед традиційно кращих господарств перехідної зони відзначився наш район - це  СТОВ «Птахівник» с. Токарів, керівник Гальчук В.Д. ; ТзОВ «Корецький аграрій» с. Пищів, керівник Підлипний В.І., ПСП «Граніт» с. Токарів, керівник Сидорчук С.Г., ТОВ «Агросоюз» с. Орепи, керівник Борецький Ю.Ф.
Кращі хлібороби області отримали відзнаки від обласної адміністрації та Міністерства АПК. Серед них цінними подарунками відзначили кращого агронома ТОВ «Агросоюз» Володимира Венгера та кращого водія ПСП «Граніт» Анатолія Ліщука.
Завдяки працьовитим рукам хліборобів нашого району, у цьому році зібрано зернових 73 тис. тонн на площі 24,9 тис. га при урожайності 29 ц/га. Це показник, котрого наш район не мав з 1995 року. Це результат, без заперечень і пафосу, подвижницької праці всіх тих, хто з ранку до ночі працював у полі. Хто, не знаючи втоми, викохував кожен колосок, щоб  наш коровай був ще більшим і запашнішим. За це Вам велика шана і вдячність, невтомні трударі нашого району!

 

Відзначили кращих підприємців Новоград-Волинського району

5 вересня з нагоди Дня підприємця відбулося відзначення кращих підприємців району.
В 11 номінаціях відзначилися:
- у номінації «Кращий керівник року» - Нусбаум С.А., директор ДП «Новоград-Волинське досвідне лісомисливське господарство». До речі, Степан Антонович серед 140 претендентів став лауреатом обласного конкурсу "Кращий підприємець 2008 року" у номінації «Середній бізнес. Кращий керівник року».
- у номінації «Малий бізнес у промисловості» - Прокопов О.В., керівник ВАТ «Новоград-Волинське РТП.
- у номінації «Кращий аграрій року» - Назаров В.А., керівник ЗВК «Новоград – Волинський».
- у номінації «Малий бізнес у торгівлі та наданні послуг» - Остапчук Н.В., приватного підприємця.
- у номінації «Кращий суб’єкт зовнішнього ринку» - Іванюк З.М., директор ТОВ «Вудленд Інтернешнл».
- у номінації «Виробник найякіснішої продукції» - Ляшенко Л.С., керівника ДП «Новоград-Волинський сир комбінат» ВАТ «Житомирмолоко».
- у номінації «Успішна бізнес-леді» - Гальчук В.Д., керівник ТОВ «Птахівник».
- у номінації «За благодійність і меценатство» - Кушкова В.Д., керівника ТОВ «Торговий дім «НВК».
- у номінації «Сумлінний платник податків» - Мельник В.С., керівник ДП «Городницький держлісгосп».
- у номінації «Кращий перевізник року» - Барака М.П., приватного підприємця.
- у номінації «Кращий фермер року» - Медведєва О.М., керівника фермерського господарства «Баур-ММ».
Вітаючи підприємців району, очільник району Микола Іванюк зазначив, що розвиток малого бізнесу є пріоритетним стратегічним напрямом розвитку нашого району, тому це питання залишається одним із важливих і розглядається як стратегія зростання з набуттям якісних змін в економіці. У нашому районі є всі умови для розвитку малого підприємництва.
На даний час в районі зареєстровано 363 юридичних та 934 фізичних осіб. За період з початку року їх кількість зросла:  юридичних - на 14, фізичних – на 60 осіб.
В районі є багато прикладів самовідданої праці керівників підприємств малого та середнього бізнесу, а також приватних підприємців, які своєю  діяльністю забезпечують  вагомий внесок в економіку району, збільшення надходжень до бюджетів  всіх рівнів, сприяють залученню  вітчизняних  та іноземних інвестицій у різних формах та за напрямками  вкладення.
Микола Іванюк висловив велику вдячність всім, хто своїм розумом, працелюбністю, ініціативністю  та наполегливістю забезпечує позитивні зміни як в нашому регіоні, так і в Україні в цілому!

 

 

Зустріч учасників  міжнародного марафону «Київ – Варшава разом до ЄВРО – 2012»

5 вересня на кордоні Червоноармійського і Новоград-Волинського районів представники нашого району, начальники  відповідних служб райдержадміністрації на чолі із заступником голови райдержадміністрації Миколою Гриценком хлібом - сіллю зустрічали делегацію учасників марафону «Київ – Варшава разом до Євро-2012».
На чолі делегації з 12 чоловік спортсменів – любителів знаходиться чемпіон і рекордсмен світу по кількості безперервного вибивання м’яча під час руху Микола Куценко, харків’янин, 36 років, котрий 7 годин 19 хвилин безперервно вибивав м’яч головою, пройшовся по Московському Садовому Кільцю, вибиваючи м’яч – таким чином встановлюючи нові світові рекорди.   Наразі спортсмени бажають встановити новий рекорд Книги Рекордів Гінеса - пройти більше 1000 км від Києва до Варшави, долаючи 42 км в день і при цьому постійно жонглюючи м’ячем. Слід зазначити, що серед спортсменів троє інвалідів, які рухаються в інвалідних візках.
Делегацію супроводжували до кордону з Рівненською областю, де їх зустрічала делегація з міста Корець.

 

 

Друк

230908

ПРЕС-конференція голови РДА

ПРЕС- СЛУЖБА райдержадміністрації інформує

У Новоград-Волинському районі триває комплекс осінньо-польових робіт

news_clip_image002

В районі триває комплекс осінньо-польових робіт. Господарства, завершивши підготовку ґрунту під посів, засіяли 4725 га озимого клину, що становить 28 % до запланованих обсягів. Крім того, продовжуються роботи по збиранню кукурудзи на силос, хмелю, обмолоту гречки, копанню картоплі та підніманню льонотрести. Загалом зібрано 620 га кукурудзи при урожайності 300 цнт/га та закладено 15,0 тис. тонн силосної маси. Піднято 1125 тонн льонотрести з площі 450 га. Підходить до завершення обмолот гречки, копання картоплі та збирання шишки хмелю. Сільгосппідприємства, що вже на 40 – 60 відсотків виконали завдання по посіву озимих культур, розпочали оранку на зяб.

Виробництво товарної продукції на підприємствах району зростає

За 8 місяців поточного року на підприємствах основного кола району вироблено товарної продукції (у порівняльних цінах) на 161,3 млн.грн. За серпень місяць поточного року вісім підприємств основного кола нашого району виробили товарної продукції на суму 16,7 млн.грн. Індекс товарного виробництва склав 108,5. Шість підприємств із восьми наростили обсяги виробництва товарної продукції, порівняно з початком року, майже на 6 млн. грн..

********
Державним реєстратором райдержадміністрації за 8 місяців поточного року зареєстровано 363 юридичних та 934 фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності. У порівнянні з початком року, платників податків до бюджету району побільшало на 14 юридичних та 60 фізичних осіб.

Вшануємо партизанів та підпільників

2

Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 03.09.08 № 687 «Про відзначення в районі Дня партизанської слави та 67-ї річниці початку підпільно-партизанського руху в Україні у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років» утворений оргкомітет та затверджені відповідні заходи.
У відповідності із прийнятими заходами 19 вересня спільно з міськвиконкомом у приміщенні малої зали Палацу культури о 14.00 за участю громадськості відбудуться урочисті збори, присвячені Дню партизанської слави.
22 вересня о 10.00 год. відбудеться вітання голови райдержадміністрації Миколи Іванюка та вручення нагрудних знаків «Партизан України» 18-ти партизанам та підпільникам нашого району, вручення вітальних листівок та традиційний святковий обід.

Переможцями 8 відкритого фестивалю української сучасної естрадної пісні «Зорі над Убортю» стали таланти нашого району

У смт. Олевськ нещодавно відбувся щорічний 8 відкритий фестиваль української сучасної естрадної пісні «Зорі над Убортю», засновниками і організаторами якого є відділ культури і туризму Олевської райдержадміністрації та районна рада. Фестиваль є конкурсним. До участі у фестивалі запрошуються молодіжні та дорослі колективи малих форм (тріо, дуети, квартети), солісти-вокалісти, виконавці авторських пісень. Учасники конкурсну виконували дві пісні українською мовою. Програма виступу оцінювалася за 12-бальною шкалою по наступним критеріям: репертуар, його складність і художній рівень, виконавська майстерність, артистичність та сценічна культура.
Гран-прі отримала Світлана Целецька, методист районного Будинку культури, учасниця багатьох районних та міських заходів. ІІІ місце у номінації «Діти та молодь від 15 до 25 років» виборола Оленка Храбан із с. Груд.

Друк

300908

ПРЕС-конференція голови РДА

ПРЕС- СЛУЖБА райдержадміністрації інформує

… Подвиг, освячений битвами ратними і переможним омріяним днем..

news_clip_image002_0004

Голова районної державної адміністрації Микола Іванюк привітав з Днем партизанської слави партизанів та підпільників Новоград-Волинського району. Як відзначив очільник району у своєму вітанні: «У той грізний час окупації нашої землі німецько-фашистські загарбниками, ви, ризикуючи своїм життям і життям своїх рідних, стали на захист держави, чим внесли вагомий внесок у Велику Перемогу. Земний уклін вам і велика вдячність».
Всього в період війни на території району діяло 23 партизанські загони. У партизанських загонах діяли цілі сім’ї – Романчуки із Курчиці, Гапончуки із Таращанки, Василенки із Тупалець, Прокопчуки із Суховолі, Захарчуки із Михіївки та Городниці, Осінські із Федорівки, Лопатюки із Красилівки та багато інших. До лав народних месників підпільники направили 514 чоловік – жителів Новоград-Волинського району, 51 кулемет, понад 400 гвинтівок, 130 тисяч патронів. У складі партизанських загонів і з’єднань, у підпільних організаціях брали учать близько двох тисяч новоград-волинців разом з патріотами колишніх Ярунського та Городницького районів. Яскраву сторінку в літопис війни вклали діти-герої, імена багатьох з яких ще досі не встановлено.
Із спогадів Ольги Шостак, юної партизанки, учасниці бойових дій, село Наталівка Новоград-Волинського району: « Мені було лише 12. Але і я наближала перемогу. Разом з мамою допомагала партизанам, прала одяг, готувала їжу, доставляла важливу інформацію про розташування ворожих військ і об’єктів на території сіл Наталівка, Красилівка, Таращанка. Під час запеклого бою партизанів з фашистами між Красилі вкою і Михіївкою на полі бою залишилася зброя. Разом з братом Петром ми позбирали її і віднесли у партизанський загін, яким керував Толкачов…».
Як було відмічено у вітальній листівці командиром партизанського з’єднання на Житомирщині С.Ф. Маліковим «… Поліські села давали народним месникам притулок, поповнення, провідників і розвідників. Поліщуки ділилися з нами останньою крихтою хліба. Вони чудові люди…».
На території Новоград-Волинського району живими залишилися всього 81 чоловік із числа учасників партизанського руху в часи Великої Вітчизняної війни, 18 із них отримали нагрудні знаки «Партизан України», які в офіційній обстановці вручили партизанам голова райдержадміністрації та голова районної ради, після чого всіх присутніх запросили на святковий обід, який організував очільник району.

ПРЯМА ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ «СУСПІЛЬСТВО ПРОТИ КОРУПЦІЇ»

25 вересня 2008 року з 14.00 до 16.00 управління державної служби Головдержслужби України в Житомирській області спільно з представниками МВС, СБУ та ДПА проводить пряму телефонну лінію «Суспільство проти корупції». В цей  час жителі області, яких хвилюють проблеми з даного питання, можуть звертатися по телефону: 8(0412) 47-06-00.

Із 12 пам’ятників та бюстів «вождю пролетаріату» у Новоград-Волинському районі залишилося чотири: один пам’ятник і три погруддя

Починаючи з 2007 року, у населених пунктах Новоград-Волинського району, відповідно до рішень сесій сільських рад та за сприяння районної влади, проводяться роботи по демонтажу пам’ятників та погрудь Леніну.
Рішеннями cесій Ярунської, Великомолодьківської та Повчинської сільських рад у листопаді минулого року проведено демонтаж пам’ятників Леніну у селах Ярунь, Гірки, Великий Молодьків, Повчино.
Рішенням Тупалецької сільської ради у січні цього року було проведено демонтаж пам’ятника Леніну, що знаходився біля клубу в селі Тупальці.
Відповідно до рішень сесій Жолобненської та Косенівської сільських рад у червні місяці в селах Жолобне та Крайня Деражня було проведено демонтаж погрудь Леніна.
На місці демонтованого пам’ятника Леніну, що знаходився біля технікуму землевпорядкування Державного агроекологічного університету у селі Ярунь, було нещодавно встановлено та відкрито перше в районі погруддя видатної землячки, поетеси Лесі Українки, яка народилася у м. Новограді – Волинському.

Як відзначає очільник району Микола Іванюк: «На місцях демонтованих пам’ятників у населених пунктах будуть встановлені погруддя геніальним співцям українського народу -  видатній землячці Лесі Українці та великому Кобзарю Тарасу Шевченку, аби наші нащадки пам’ятали про справжніх патріотів українського народу, які в своїй творчості зігрівали гарячою любов’ю до Батьківщини, проймали священною ненавистю до ворогів і гнобителів українського народу».

Друк

071008

ПРЕС-конференція голови РДА

ПРЕС- СЛУЖБА райдержадміністрації інформує

Вшанували ветеранів

news_clip_image002_0005

За ініціативи очільника району Миколи Іванюка, районним управлінням праці та соціального захисту населення, за активної підтримки сільського голови Ярунської сільської ради, з нагоди Дня ветеранів для 40 ветеранів Яруня було влаштовано благодійний обід у приміщенні ЗОШ. На адресу всіх, хто пройшов складний життєвий шлях, вірою і правдою захищав нашу країну від ворога, сумлінно працював на благо України прозвучали слова шани та вдячності від імені голови райдержадміністрації Миколи Іванюка, котрі озвучив заступник голови РДА Микола Гриценко, від начальника районного територіального центру Ніни Івасів, сільського голови Миколи Бовсунівського. Колектив районного будинку культури привітав ветеранів святковими номерами.

Ми пам’ятаємо своє прадавнє минуле і шануємо його…

Незвичайне районне дійство відбулося у суботу, на галявині, неподалік ставка у селі Пилиповичі. Святкували одне із найважливіших слов’янських свят - Світовид, яке по іншому називають Велике Свято Врожаю. Ритуал пройшов майже з точністю до обрядового, який влаштовували наші предки тисячі років тому.
У цьому дійстві були відтворені вірування наших предків, пов’язаних із циклами природи. Сили стихії, що символізують закінчення літа, виконали учасники художньої самодіяльності Пилиповицького Будинку культури. Пищівський фольклорно-етнографічний колектив відтворив фрагмент жнивного дійства.

Всі учасники свята зібралися на галявині, розпалили вогнище та дістали з лаштунків дари Світовиду. Їх виклали на ритуальний вівтар, який встановили посеред дерев - це дари Богу Світла, в якого у цей день просили гарного врожаю на наступний рік. Метою цього обряду є вдячність богам за нинішній врожай та прохання посприяти щедрому врожаю на наступний рік.

Як відомо з історичних джерел, Світовид (Світовит, Святовит) - Чотириликий Бог сучасного і майбутнього, якому доручено пильнувати, щоб на землі, у небі та в підземному царстві священно здійснювались закони Права. Він Бог Світла Рода і сам видиме світло Сварога, яке проникає в усі шпаринки, несучи Правду і Лад. Сила Світовида Вселенська є світлом мудрості, яка буття впорядковує. Тому він являє себе в родючості, врожаях і пов'язаний сонцем осіннім, зерном та битвами великими. Він бог осіннього сонцевороту (23 вересня). У пожертву Світовиду приносились: коровай, золото, зброя, частина врожаю, збіжжя, медяні пироги, вино, млинці, мед.

Відбулася нарада з керівниками сільськогосподарських підприємств району з питань завершення комплексу осінньо-польових робіт та підготовки приміщень для зимово-стійлового утримання ВРХ

24 вересня відбулася нарада з керівниками сільськогосподарських підприємств району, за участю голови райдержадміністрації  Миколи Іванюка, першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Федорчука, начальника управління агропромислового розвитку Руслана Кирилюка.
На нараді присутніми розглянуто ряд нагальних виробничих питань, що стосуються сфери агропромислового комплексу району, зокрема завершення комплексу осінньо-польових робіт агроформуваннями району, а саме: збирання пізніх культур в рослинництві та організованого проведення посіву озимих культур під урожай 2009 року, темпи яких стримуються через несприятливі погодні умови.
Зокрема було відмічено, що станом на звітну дату посіяно майже 5,0 тис. га озимих культур, або на 900 га менше ніж у минулому році. Відсоток виконання становить 29%. З них, посіяно озимого ріпаку 2,2 тис. га (90% до завдання) та 2,6 тис. га зернових культур (18% до завдання). 
Проведено детальний аналіз стану галузі тваринництва та підготовки тваринницьких приміщень до зимівлі. Також було піднято питанння заключення договорів оренди на господарські двори та невитребувані паї.

Відбулося засідання опікунської ради та координаційної ради у справах дітей при райдержадміністрації

Під головуванням заступника голови райдержадміністрації Миколи Гриценка, за участю відповідальних працівників установ та служб району, які опікуються питаннями захисту прав та законних інтересів дітей, 26 вересня відбулися засідання опікунської та координаційної рад у справах дітей.
Було розглянуто ряд питань, зокрема, про роботу позашкільних навчальних закладів району стосовно залучення кризових категорій до позаурочної роботи;  про результати проходження медоглядів дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування; питання забезпечення дітей, які перебувають під опікою, шкільною та спортивною формою; про стан виховання і утримання дітей у сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах та організація залучення таких дітей до занять в школах.
Як повідомив начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Володимир Білім, особливе занепокоєння викликають діти, котрі проживають у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, зазнають жорстокого поводження в сім’ї, бродяжать, перебувають в умовах бездоглядності, не залучені до навчання без поважних причин. Всі ці діти потребують невідкладної допомоги від держави.
По результатах рейду, який проводився на території Брониківської сільської ради сільським головою, головним лікарем та спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації, по кожній сім’ї, які проживають в складних життєвих обставинах в селах Марушівка, Романівка, Броники, прийняті відповідні рішення про подальшу долю дітей.
На засіданні знайшов своє схвалення позитивний досвід по забезпеченню дітей, котрі перебувають під опікою, шкільною та спортивною формою. Завдяки районній владі, у цьому році 55 дітей району забезпечені спортивною формою . З районного бюджету на ці цілі виділено 6 тис. грн..
Перед відповідними структурними підрозділами райдержадміністрації поставлено завдання - з метою збереження здоров’я дітей, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, а їх є 31 дитина, залучити вказаних дітей до членства в лікарняній касі міськрайТМО та надання хворим дітям путівка на санаторно-курортне лікування.

Друк

141008

ПРЕС-конференція голови РДА

ПРЕС-СЛУЖБА райдержадміністрації інформує

Екскурс та виїзне засідання політради на ТОВ «Церсаніт Інвест»

news_clip_image002_0000

Очільник району Микола Іванюк організував виїзне засідання політради та екскурсію за участю лідерів осередків політичних партій, громадських організацій району і міста, сільських, селищного голів, депутатів районної ради, керівників підприємств, установ та організацій району на нещодавно збудований завод по виробництву керамічної плитки та санітарного обладнання « Церсаніт Інвест».
Для того, щоби розвіяти сумніви деяких політичних лідерів та пересічних громадян щодо законності та переваг будівництва такого потужного не тільки в області, а й по всій Україні виробництва, генеральний директор ТОВ «Церсаніт Інвест» пан Кшиштоф Талер ознайомлював запрошених з виробничими процесами, технологічними перевагами та кадровим забезпеченням заводу.
Підготовчі роботи зі спорудження заводу санітарної кераміки та керамічної плитки розпочались у липні 2006 року. Введення в дію першої та другої черги заводу заплановано на травень 2009 року. Вся продукція буде реалізовуватися лише на території України – для цього і побудований даний завод.

На заводах Польщі пройшли навчання відібрані в Україні працівники, які стануть технологічною основою підприємства. Наразі на заводі працює близько 600 чоловік робітників та адмінперсоналу – всі мешканці міста і району. А взагалі планується залучити до роботи на заводі при повній комплектації близько 1200 чоловік. За 8 місяців поточного року середньомісячна заробітна плата склала 2021 грн.
Після введення другої черги заводу річний випуск товарної продукції становитиме більше 1 млрд. гривень – майже четверта частина вартості виробленої продукції в області. Цей проект дуже важливий для України і в цілому для нашого регіону. Якість та своєчасність реалізації цього проекту стане оцінкою інвестиційної привабливості Новоград-Волинського району. Залучення інвестицій через створення сприятливого інвестиційного клімату і забезпечення співпраці інвесторів та державних установ – є пріоритетним завданням плану дій районної адміністрації.

 

Вшанувати пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років – обов’язок кожного свідомого українця

22 листопада весь український народ вшанує пам’ять постраждалих від Голодомору та політичних репресій 1932-1933 років. Ця подія назавжди залишиться в пам’яті українців однією з найстрашніших сторінок минулого.
75 років відділяє нас від тих трагічних, кривавих літ, коли з району і міста десятки тисяч людей полягли кістьми в рідній землі від штучно створеного тодішнім режимом голоду і на чужині, під арештами, тодішньою владою закатовані так звані „вороги народу”, а насправді – істинні землероби, хазяї на землі і хлібодари, уболівальники за українську сутність і Україну.
В трьох тогочасних районах, які тепер входять до складу Новоград-Волинського району, з голоду вмерло більше 17 тисяч чоловік, або 12,5% населення, що жило тут наприкінці 1932 року – кожен восьмий житель нашого краю.
Жертвами депортацій у віддалені регіони Радянського Союзу, розстріляних, закатованих жертв репресій упродовж 1933-1936 років у нашому районі стали більше 22 тисяч чоловік.
Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від  “10” січня 2008 р. № 12 «Про затвердження плану заходів на 2008 рік у зв'язку з75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні» у районі проведена велика пошукова робота по збору свідчень очевидців Голодомору 1932-1933 років, зібрано фактичний матеріал, створено архів свідчень жертв голодомору нашого району та знято кінофільм „Жнива скорботи”, оснований на місцевому матеріалі. Копії кінофільму направлені для демонстрації в школах району.
Працюємо в цьому напрямку з усіма сільськими, селищною радами району. По 110 населених пунктах проведено і зафіксовано опитування живих свідків тих подій, отримано близько 350 свідчень, які передані в електронному вигляді та на паперових носіях до обласної редколегії Книги Пам’яті.
На даний час складено списки жертв Голодомору 1932-1933 років по 43 населених пунктах (25 сільських рад). Таких осіб названо поіменно 759 чоловік.
Відповідно до плану забезпечення реалізації Указу Президента України від 25 вересня 2008р. № 856 «Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів» передбачається у всіх населених пунктах на протязі листопада провести акцію «33 хвилини», під час якої учасники акції зачитуватимуть розділи книги місцевого історика-краєзнавця І.Л. Тригуба «Голгофа. Звягельщина.1933», в першу чергу імена земляків, які були встановлені місцевими пошуковцями як загиблі від геноциду. Під час проведення траурних мітингів буде проведена загальноукраїнська акція «Засвіти свічку».
Починаючи з 7 листопада, у школах району почне працювати пересувна виставка фотоматеріалів «Ми звинувачуємо Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу».
Схиляючи голови у жалобній скорботі по жертвах звірячого злочину комуністичного режиму, мусимо думати і робити все для того, щоб трагедія багатостраждального українського народу ніколи не повторилася. ...

Профілактика злочинності в районі

На виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 07.08.08 № 614 «Про стан виконання та дотримання вимог чинного законодавства, профілактики злочинності в районі в поточному році» створено оперативну робочу групу з проведення перевірок діяльності суб’єктів підприємництва.
До складу оперативної групи увійшло 7 чоловік. Це представники податкової інспекції, міліції, пожежної служби,  санепідемстанції, податкової міліції та спеціаліст з питань торгівлі та побуту райдержадміністрації.
По результатам перевірок застосовано фінансових санкцій в сумі 8500 тис. грн.:

  1. алкогольних напоїв – 7035 грн.;
  2. тютюнових виробів в кількості 1465 тис. грн.;
  3. вилучено 206 марок акцизного збору.

Новоград-Волинським МВ УМВС України у Житомирській області протягом 9 місяців проводились перевірки суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб щодо виявлення фальсифікованої продукції, під час яких співробітниками СДСБЕЗ 21.08.08 в с. Стрієва в магазині Смолківського СТ було виявлено та вилучено 24 пляшки горілки під назвою «Графська» виробництва ВАТ «Кременчуцький ЛГЗ». По даним матеріалам було винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи до отримання результатів дослідження даної продукції на предмет фальсифікату.
Під контролем райСЕС знаходиться 195 об'єктів, з них торгівлі – 157, ресторанного господарства – 38. За поточний період обстежені всі. Без погодження райСЕС протягом декількох років ряд магазинів функціонує як об’єкти громадського харчування, в торгівельних залах яких встановлені столи, лавки і відпускаються лікеро-горілчані напої на розлив, пиво з КЕГів. Це виявлено в магазинах сіл Кикова, Суховоля, Повчино, Красилівка, смт Городниця.  Накладена постанова № 97 від 04.08.08 на заборону встановлення столів та лавок ПП Литвинчук.
Рейдовою перевіркою в нічний час 26.09.08 виявлено, що не виконується режим роботи в буфеті с. Орепи (ПП Грицюк О.В.), він в даний час працює, як кафе, також порушується погоджений асортимент харчових продуктів в буфеті. Так, в реалізації виявлені лікеро-горілчані вироби (ліцензія отримана, однак погодження санепідемслужби на реалізацію лікеро-горілчаних виробів не надавалось). Приватний підприємець оштрафований. За виявлені порушення вимог санітарних правил на об’єктах торгівлі оштрафовано 150 відповідальних осіб на суму 9026 грн.: с. Пилиповичі (ПП Ящук Н.Є.), с.Миколаївка (ПП Андрійчук В.Б.), с. Ярунь (ПП Розум О.Ю.), с. Повчино, Суховоля (ПП Литвинчук В.О.), с. Стрієва (Смолківське СТ), с. Тернівка (ПП Матусяк Т.Ф.), с. Броники (ПП Харининюк С.В.)
Робота по виконанню даного розпорядження буде проводитись і надалі.

Голова райдержадміністрації привітав освітян району з професійним святом

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, досягнення значних успіхів у навчанні і вихованні учнівської та студентської молоді та з нагоди відзначення професійного свята Дня працівників освіти голова райдержадміністрації своїм розпорядженням від 2.10.08 № 49-к нагородив Почесними грамотами районної державної адміністрації з врученням премії в сумі 117, 65 грн. кожному:

Блізніченко
Віту    Вікторівну
Боришкевич
Аллу Петрівну
Норинчак
Галину Олександрівну
Тригуба
Івана    Лукича
Горблюка
Віктора Васильовича
Ващенко
Наталію Петрівну
Мамчуровську
Наталію   Василівну

- викладача фізичного виховання Новоград-Волинського медичного коледжу
- викладача інфекційних хвороб Новоград-Волинського медичного коледжу
- викладача технікуму землевпорядкування Державного агроекологічного університету
- викладача Новоград-Волинського промисло-во-економічного технікуму
- вчителя Ярунської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

- головного спеціаліста відділу освіти

- методиста районного методичного центру

Як відзначив очільник району у привітальному слові: «За словами видатного педагога Костянтина Ушинського, Учитель – це життєдатний промінь сонця для молодої душі, який нічим замінити неможливо. Тож хай назавжди будуть вам притаманні одвічні якості - людяність, доброта, любов до дітей, до своєї справи!».

Більше статей...