Останній анонс

АНОНС ПОДІЙ 27.05.2019 - 02.06.2019

Анонс подій Новоград-Волинської районної державної адміністрації з 27 травня по 02 червня 2019 року

Детальніше...

Останнє оголошення

Оголошення

_

Друк

Реалізація у районі державної молодіжної, сімейної та гендерної політики

.

Реалізація у районі державної молодіжної, сімейної та гендерної політики

У районі проживає 12365  чоловік молоді віком від 18 до 35 років, 10 799 дітей віком до 17 років, понад 12 тис. жінок репродуктивного віку,   сімей мають  статус багатодітних- 757,  28 з яких виховують від 6 до 12 дітей.

На виконання Державної політики у галузі молоді, сім”ї, жінок та дітей у районі затверджено та виконуються програми :    ”Молодь і родина Новоград-Волинщини на 2012-2016 роки”, «Районна цільова програма роботи з обдарованою молоддю на 2012-2015 роки», „Районна Програма щодо виконання заходів Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2011-2016роки”, «Районна програма оздоровлення та відпочинку дітей», розпорядженням голови РДА від 09.10.2007 №732 затверджено план заходів щодо реалізації у районі Стратегії демографічного розвитку на період до 2015 року». З  районного бюджету  на  проведення  заходів  стосовно  реалізації  політики  відносно  сім’ї, молоді,  жінок та дітей  виділено  20  тис. грн. На реалізацію«Районної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2013-2017 роки» у 2013 році виділено 333200 грн.

На виконання Постанови КМУ видано 815 посвідчень батьків багатодітної сім’ї та 1902 посвідчення дитини з багатодітної сім’ї. Вказані посвідчення дають право багатодітним сім’ям на 50 % знижку на оплату комунальних платежів, дітям також передбачено ряд пільг, найзначиміші з яких - безкоштовний проїзд всіма видами транспорту, безоплатне одержання ліків та послуг з оздоровлення та відпочинку.

Кількість  матерів, які проживають у районі удостоєних  почесного звання „Мати-героїня” – 767,  з яких 181 чол. отримали почесне звання відповідно Указів Президента України В.Ф.Януковича у 2013 році. Протягом січня 2013 року  підготовлено  матеріалів  на присвоєння почесного звання на 5 жінок – жительок нашого району.

Протягом року зафіксовано 107 випадків насильства в сім’ї, у 2012 році  таких випадків було зафіксовано 90, роботу щодо попередження таких явищ постійно проводять  роботу –  відділ сім’ї, молоді та спорту, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служба у справах дітей, МВ УМВС.

З питань гендерної політики   налагоджена  співпраця  з   Житомирстким  обласним жіночим  центром.  Представники району беруть  участь в  обласних  заходах з питань  гендерної  політики. З метою соціального захисту сім’ї, профілактики безвідповідального батьківства, запобігання відмови матері від новонародженої дитини у районі створено консультативний пункт районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у пологовому відділенні міськрайТМО та консультативний пункт при кабінеті планування сім’ї міськрай ТМО.

З метою проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2013 році із районного бюджету виділено 333 200 грн., що дало можливість  організувати роботу 23 пришкільних таборів денного перебування учнів, де додатково оздоровилось  2070 дітей району. Протягом літнього періоду на території району працює   харитативний табір «Карітас-Олександрівка» релігійної місії «Карітас-Спес», де оздоровлено понад 200 дітей.  Всього протягом  протягом  2013 року охоплено послугами відпочинку та оздоровлення 4177 дітей, що складає 73,6 % від всіх дітей шкільного віку, які проживають на території району.

До Дня сім’ї, Дня матері, Міжнародного жіночого Дня у районі  проводяться свята по вшануванню жінок, багатодітних матерів.

На території району проживає 767 жінок, яким Указами Президента України присвоєно звання «Мати-Героїня». Відповідно Закону України «Про державні нагороди України» кожній жінці, яка отримала почесне звання «Мати-героїня» виплачено одноразову винагороду у розмірі 10 прожиткових мінімумів на час присвоєння звання. Після звернення до районного відділення Пенсійного фонду України жінкам, удостоєним звання «Мати-Героїня» перераховано пенсію за особливі заслуги перед Україною. Тільки протягом 2013 року 181 жінкам- жителькам району Президентом України В.Ф.Януковичем присвоєне почесне звання «Мати-героїня». Ще на 5 жінок відділом сім’ї, молоді та спорту підготовлено пакети документів для присвоєння почесного звання «Мати-героїня» .

Жінки, удостоєні почесного звання «Мати-Героїня» є предметом особливої уваги і турботи  керівництва районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування за місцем проживання. Велика увага у районі приділяється  соціальному захисту жінок вказаної категорії. Так, у відділі у справах сім’ї, молоді та спорту РДА створено банк даних жінок, удостоєних почесного звання «Мати-Героїня», які проживають на території району.

Відділ сім’ї, молоді та спорту РДА підтримує тісний зв'язок з органами місцевого самоврядування за місцем проживання жінок удостоєних звання «Мати-героїня», спільно з якими вказані жінки періодично відвідуються за місцем проживання, з ними проводяться бесіди, виясняються побутові питання, у яких жінки потребують допомоги – проведення ремонту будинків, придбання палива, оплата комунальних платежів, вивчаються питання придбання предметів першої необхідності, можливості самообслуговування жінок вказаної категорії старшого віку.

У районі функціонують та зареєстровані в органах юстиції три громадські молодіжні організації: молодіжний парламент району (голова Маслій Василь Сергійович), молодіжна громадська організація «Народний альянс молоді» (заступник голови по роботі з молоддю району Чорноус Сергій Анатолійович),  молодіжна громадська організація «Молодь за майбутнє» (голова Гаврилов Сергій Володимирович).

Представники вказаних молодіжних громадських організації залучаються відділом сім’ї, молоді та спорту РДА до проведення молодіжних заходів, присвячених відзначенню державних свят, визначним датам історії України, відродження національних традицій українського народу.

На виконання районної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2012-2015 роки, затвердженої рішенням № 148 сесії районної ради  від 21 грудня 2011 року, виплачується щомісячна стипендія у розмірі 300 грн. молодій спортсменці Степанюк Вікторії Сергіївні, 1988 року народження, жительці с.Великий Молодьків Новоград-Волинського району, ще 20 стипендій по 100 грн. щомісячно виплачується талановитим та обдарованим дітям, які досягли успіхів у навчанні.

Степанюк Вікторія має статус інваліда дитинства, проте досягла вагомих результатів у спорті та громадському житті серед молоді району.

На чемпіонаті України з армспорту серед інвалідів у 2010 році Вікторія виборола перше місце – ставши чемпіонкою України у своїй ваговій категорії та отримала звання  «Майстер спорту України».
Степанюк Вікторія неодноразово брала участь у змаганнях з інших видів  спорту – вона багаторазовий чемпіон області з гирьового спорту .

Крім того, Степанюк Вікторія займається живописом, чудово малює. Її роботи часто виставляються на районних та обласних виставках і конкурсах з образотворчого мистецтва серед дітей та молоді, за результатами яких їй неодноразово присуджувались призові місця.

Однією із важливих функцій відділу є організація і проведення у районі фізкультурно-спортивних заходів, залучення населення до занять фізичною культурою і спортом, забезпечення пропаганди здорового способу життя. Це тема окремої розмови, скажу лише, що за результатом рейтингу департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА протягом 2011, 2012, 2013 років Новоград-Волинський район посідає 1 місце по розвитку фізичної культури і спорту серед районів області. Вже сьогодні  працюємо над покращенням спортивної інфраструктури району, проведенням реконструкції та будівництва спортивних споруд. Так, у 2014 році буде завершено будівництво спортивного залу у с.Наталівка, проводиться реконструкція футбольного поля у смт.Городниця, з метою надання спортивній споруді статусу стадіону, реконструйовано футбольне поле в с. Слобода Романівська. На черзі проведення таких реконструкцій у Яруні, Гульську. Необхідно розширити географію розташування у районі майданчиків із штучним покриттям, вартість якого сьогодні 300 тис. грн.. Проте у таких населених пунктах як Сусли, Чижівка, Наталівка вони мають бути побудовані.

Необхідно відзначити вдалий виступ районної футбольної команди ФК «Полісся» Городниця у обласних змаганнях. У 2011 році цей колектив виступав у 1 лізі обласного чемпіонату, у 2012  став віце-чемпіоном області та виборов Кубок області, у 2013 році виборов звання чемпіона області з футболу.

З метою залучення дітей та підлітків до здорового способу життя та систематичних занять фізичною культурою і спортом, протягом 2013 року  проведено змагання серед дітей в залік районної Спартакіади школярів з 9 видів спорту. Змагання проведено серед юнаків та дівчат у окремому заліку серед учнів ЗОШ І-ІІ та І-ІІІ ступенів, команди району взяли участь також у обласних  змаганнях.

З метою залучення дітей до заняттями фізичною культурою і спортом у позаурочний час у районі працює ДЮСШ Новоград-Волинської районної ради, у якій групах з 9 видів спорту (футбол, волейбол, бокс, армспорт, важка атлетика, гирьовий спорт, греко-римська боротьба, теніс настільний, карате) займається 230 дітей та центр спорту, творчості та туризму учнівської молоді відділу освіти РДА, де у групах з 6 видів спорту займається 740 дітей.
Вирішення вказаних питань перебуває під постійною увагою та контролем керівництва районної державної адміністрації.

Начальник відділу cімї,
молоді та спорту РДА
В.І.Дейнека