Друк

НА ЗВЯГЕЛЬЩИНІ ПОЛІЦЕЙСЬКІ ЗІБРАЛИ НЕБЕЗПЕЧЧНИЙ ВРОЖАЙ

Під час проведення профілактичного відпрацювання сільської місцевості правоохоронці виявили на одній із приватних присадибних ділянок рослини конопель.

Усього поліцейські вилучили 26 заборонених для вирощування рослин та розпочали кримінальне провадження.

40-річний господар, житель села Кикова своєї провини не заперечував та зізнався, що вирощував рослини для власних потреб без мети збуту.

Поліцейські роз'яснили чоловікові вимоги законодавства щодо культивування нарковмісних рослин. Усі 26 коренестебел рослин правоохоронці вилучили в присутності свідків та направили на експертне дослідження.

Як повідомив начальник Новоград-Волинського відділу поліції Юрій Кононенко, у рамках розпочатого досудового розслідування поліцейські перевіряють порушника на причетність до збуту подібних наркотичних сировин. Відповідно до ч. 1 ст. 310 (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України чоловікові може загрожувати штраф від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців чи 3-річне обмеження волі.
Поліція нагадує, що мак та коноплі є сировинною базою для виготовлення наркотичних речовин. Відтак державою врегульовано питання щодо посівів цих рослин для харчових та промислових потреб. Зокрема, законодавством визначено, що посів таких рослин у приватних господарствах є незаконним.

Новоград-Волинський ВП ГУНП
В Житомирській області