Друк

071208

ПРЕС-конференція голови РДА

ПРЕС-СЛУЖБА райдержадміністрації інформує

До 75-ї річниці Голодомору 1932-1933 років у районі відкрито два пам’ятних знаки жертвам Голодомору, проведено мітинг-реквієм і поминальну панахиду

До 75-их роковин Голодомору 1932-1933 років у селі Федорівка на місцевому цвинтарі проведене урочисте відкриття пам’ятного знаку жертвам Голодомору. У селі Борисівка Дідовицької сільської ради на місці загальної могили померлих від голоду людей в 33-ті роки встановили та відкрили такий же пам’ятний знак У селі Борисівка (колишня назва Тожир) за архівними даними та за свідченнями очевидців від голоду померло 294 людини.

news_clip_image002_0015

Під час урочистого відкриття пам’ятних знаків були згадані імена земляків, котрі вдалося віднайти зі свідчень старожилів та очевидців. Учні місцевих шкіл читали вірші про голодомор, переказували слова очевидців, перед присутніми виступив місцевий житель, який ще пам’ятає ті страшні події.. Присутні пом’янули хвилиною мовчання всіх невинних жертв страшного голоду 1932-1933 років та запалили Свічки Пам’яті. 
Районним керівництвом проведено досить дієву роботу щодо підготовки району до вшанування пам’яті наших земляків, що постраждали від Голодомору у 1932-1933 роках: створено електронну Книгу Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, зібрано 350 свідчень очевидців, встановлено близько 900 імен загиблих від голоду на території нашого району. За 2008 рік демонтовано 9 пам’ятників і погрудь Леніну. Наразі їх залишилося три: один пам’ятник і два погруддя. До кінця року планується демонтувати і ці.
На місці демонтованого пам’ятника Леніну, що знаходився біля технікуму землевпорядкування Державного агроекологічного університету у селі Ярунь, було нещодавно встановлено та відкрито перше в районі погруддя видатної землячки, поетеси Лесі Українки, яка народилася у м. Новограді – Волинському.
22 листопада о 15.00 біля нещодавно відкритого Меморіалу Пам’яті на території Новороманівської сільської ради відбувся мітинг-реквієм та поминальна панахида в пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років за участю керівництва району, міського голови, сільських, селищного голів, керівників установ, організацій та підприємств, представника УПЦ Київського патріархату отця Геннадія, лідерів осередків політичних партій та громадських організацій, ЗМІ.

Як відмітив очільник району Микола Іванюк у своєму виступі: «Ми постраждали всі, бо кожен втратив частку свого коріння. Тож давайте разом звернемося до нашої історії і вийдемо після цього духовно чистішими, мудрішими, сильнішими, досконалішими. Нехай у мільйонах маленьких вогників згорить страшний спадок голодомору».
О 16.00 було оголошено Хвилину Мовчання, а о 16.01 запалено Свічки Пам’яті.

Відбулося чергове засідання колегії Новоград-Волинської райдержадміністрації. Основне питання – попередження пияцтва та самогоноваріння на території району

Пияцтво не просто помолодшало — воно розширило вікові межі. Та найстрашніше, що питійна культура прищеплюється з дитинства. Звалені оковитою в грязь чи сніг випивохи, яким, як у селі кажуть, “собаки морду облизали”, перестали бути екзотикою. Якщо 5 років тому в районі нараховувалось 55 заклади, де продавали спиртні напої, то зараз їх уже є 170, тобто кількість їх зросла втричі! Крім того, в кожному селі є один-три десятки хатніх точок, де по ціні від 6 до 8 гривень за пляшку можна причаститись круглу добу, не говорячи вже, що без цього “пального” не обходяться ніякі польові роботи чи транспортні послуги.
Наслідки масового пиятцва жахають. В районі  на обліку знаходиться 1019 хронічних алкоголіків, з них 119 жінок (29 – жінки репродуктивного віку), алкогольним делірієм страждають 11 чоловік, і ряди їх стрімко поповнюються. За п’ять років майже в три рази зросло захворювання на алкогольний психоз, в 2,5 раза — смертність від алкоголізму, до сотні людей щороку вмирає “з горілки”. У питущих сім’ях виростає така ж зміна. Злочини і протиправні діяння в стані сп’яніння “надійно” переросли за сотню в рік.
Дана тематика була розглянута на черговому засіданні колегії райдержадміністрації, яке проходило за участю сільських, селищного голів, представників правоохоронних та контролюючих органів, дільничних інспекторів. Основними питаннями засідання були питання попередження самогоноваріння, пияцтва, побутової злочинності та забезпечення правопорядку на території району.
Так, протягом 10-ти місяців поточного року на території району за статтею 176 КуПАП за виготовлення, зберігання самогону та апаратів для самогоноваріння до адмінвідповідальності було притягнуто 181 особу. Найбільше таких випадків встановлено на території Городницької селищної ради, Брониківської, Великомолодьківської сільських рад.
Недостатньою є робота по виявленню осіб, які порушують вимоги ст.. 177 КуПАП – за придбання самогону та інших спиртних напоїв домашнього вироблення.
За розпивання спиртних напоїв і появу в громадських місцях у п’яному вигляді до адміністративної відповідальності притягнуто 353 жителі району, 9 осіб – за розпивання спиртних напоїв на виробництві, 1 особу – за доведення неповнолітнього до стану сп’яніння.
Враховуючи важливість даного питання, колегія райдержадміністрації вирішила і прийняла ряд рішень щодо попередження самогоноваріння, пияцтва та побутової злочинності. Серед таких рішень рекомендовано сільським, селищному головам у взаємодії із структурними підрозділами райдержадміністрації, правоохоронними та контролюючими органами, громадськістю активізувати виховну роботу серед неблагополучних сімей ті дітей, які схильні до скоєння правопорушень; забезпечити систематичний контроль в галузі торгівлі на відповідній території, при цьому особливу увагу звернути на порушення порядку реалізації спиртних напоїв та тютюнових виробів, графіків роботи об’єктів торгівлі та відхилення від їх цільового призначення; звернути увагу на необхідність активізації співпраці з органами внутрішніх справ щодо викорінення самогоноваріння в населених пунктах району та забезпечення правопорядку. Керівникам міського відділу внутрішніх справ та податкової інспекції рекомендовано здійснювати контроль за станом дотримання вимог чинного законодавства у закладах торгівлі, звернути увагу на забезпечення заходів щодо попередження самогоноваріння, пияцтва, побутової злочинності та забезпечення правопорядку на території району.

Сільська медицина отримала шанс працювати на професійному рівні


Досить непересічна подіяла зібрала громаду, гостей та земляків села Ярунь Новоград-Волинського району на території лікарні. Нарешті за довгі роки було реконструйовано приміщення терапевтичного відділення Ярунської дільничної лікарні. Серед гостей були присутні заступник начальника охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Торбас, колишній головний лікар Юрій Вайсберг, головний лікар міськрайТМО Василь Борис, начальник відділу охорони здоров’я міськвиконкому Любомир Дутчак та ін.

Дане приміщення було побудоване у 1975 році як хірургічне відділення. Діяло воно до 1995 року. Після цього туди було переведене терапевтичне відділення на 40 ліжок. На першому поверсі був розміщений денний стаціонар.

Юрій Вайсберг, який тепер є головним лікарем обласного центру охорони здоров’я матері і дитини, за період своєї діяльності на посаді головного лікаря Ярунської ДЛ (з 1985 по 1999 рік) робив все можливе для того, щоб відділення лікарні були укомплектовані всім необхідним, проводилися ремонти, штат лікарів та обслуговуючого персоналу не скорочувався, а навпаки поповнювався. В ті часи діяли дитяче, терапевтичне, хірургічне, шкіряне, неврологічне та пологове відділення, рентгенкабінет, стоматкабінет, лабораторія, станція «Швидкої допомоги». Прийом проводили від 8 до 10 лікарів різних направлень.
На початку 2008 року районною владою прийнято рішення провести реконструкцію терапевтичного відділення на 15 ліжок.
Реконструкція проводилася за рахунок коштів районного, обласного бюджетів, а також спонсорських коштів: 230 тис. грн.. виділено з районного бюджету, з обласного бюджету за сприяння депутатів блоку НСНУ та БЮТ виділено 100 тис.грн., спонсорські кошти складають 73 тис. грн..
У відділенні встановлено нові металопластикові вікна та двері, повністю замінено системи опалення, водопостачання та каналізації, виконані внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи з використанням сучасних будівельних матеріалів. В палатах встановлені нові ліжка, тумбочки, шафи, холодильники та інше обладнання. В холі - сучасний LCD-телевізор.

Як відзначив у своїй промові очільник району Микола Іванюк: «Я маю надію, що тут лікуватимуть по-справжньому. Принаймні, вже можна з певністю сказати: ця лікарня не з тих, які хочеться мерщій залишити, ледве переступивши поріг. Бо ж, погодьтеся, комфорт і затишок теж далеко не остання справа у лікуванні. Якщо ж додати, що тут працюють висококваліфіковані лікарі та медсестри, то надія переростає у впевненість – затрати на ремонт не будуть марними».

Юрій Вайсберг, котрий віддав цій лікарні більше 20 років своєї праці, подякував районній владі  за те, що вона повернулася обличчям до сільської медицини, що нарешті жителі навколишніх сіл відчують справжній комфорт під час лікування. «Це аванс влади спрямований на професійність медичних працівників у різних галузях » - відзначив Юрій Рувимович.

ДОВІДКОВО: Ярунська ДЛ обслуговує південно-західну частину району, до складу якої входять 9 сільських рад, чисельність населення більше 10 тис. чоловік.
У ДЛ працює 3 лікарі – акушер-гінеколог, хірург, педіатр, діє пункт швидкої допомоги. Певні проблеми створює нехватка лікарських кадрів, але сільський голова разом з керівництвом закладу працює над питанням заохочення молодих лікарів на село.
До кінця поточного року на території Новоград-Волинського району планується ввести в дію п’ять реконструйованих та забезпечених сучасним медичним обладнанням ФАПів та ще одну дільничну лікарню у смт. Городниця.