Друк

Про забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб

.

  Одним із важливих напрямів політики держави в даний час є вирішення питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.

 

       Основними державними житловими програмами, що регулюють надання житла для внутрішньо переміщених осіб є:

-         індивідуальне будівництво житла на селі «Власний дім»;

-         «Доступне житло»;

-         «Порядок та умови надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України»

       Водночас повідомляємо, що відповідно до Указу президента України від 27.03.1998 р. № 222 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», з урахування потреб внутрішньо переміщених осіб у постійному і доступному житлі постановою КМУ від 24.02.2016 р. № 115 внесено зміни до п. 4 Правил надання довгострокових кредитів індивідуальними забудовниками житла на селі та викладено в новій редакції: «Позичальниками кредитів за рахунок кредитних ресурсів фондів можуть бути громадяни України, які перебувають ( або переселилися для постійного проживання), будують об’єкти кредитування в сільській місцевості і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, в особистих селянських господарствах, в інших господарських формуваннях, що функціонують у сільській місцевості, соціальній сфері села, а також на підприємствах, в установах та організаціях переробних і обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, навчальних закладах, закладах культури та охорони здоров’я, розташованих у межах району, а також особи, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої ст..6 та абзацу 4 п.1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та громадян України, які перебувають на обліку, як внутрішньо переміщені особи».

  Сесією Житомирської обласної ради від 02.11.2017 № 799 затверджено Регіональні правила надання, використання та погашення довгострокових пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам, які надаються комунальним підприємством «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» Житомирської обласної ради з урахуванням осіб, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої ст..6 та абзацу 4 п.1 ст.10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та громадян України, які перебувають на обліку, як внутрішньо переміщені особи».

  Також, державною спеціалізованою фінансовою установою Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву здійснюється реалізація державних житлових програм, а саме  «Доступне житло».

   Відповідно до ухваленого 16 березня 2017 року Верховною Радою України Закону «Про внесення змін до статті 4 Закону «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» щодо реалізації державних житлових програм», запрацював механізм пільгового придбання житла.

    Документ передбачає додаткові можливості для сімей  учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб вирішити проблему житла шляхом участі у програмі доступного житла, завдяки чому вони зможуть за допомогою держави придбати житло за механізмом «50 на 50» або отримати пільговий кредит під 7% річних для вирішення житлового питання.

        З умовами цієї програми розмір державної підтримки становить:

- 50 % для внутрішньо переміщених осіб;

- 50 % для громаян на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої сатті 6, пунктів 10-14 частини другої статті 7 та абзаців 4, 6 і 8 пункту 1 ст 10 Закону України «Про  статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

     Також, постановою КМУ від 21.08.2019 р. № 793 внесено зміни до пункту 4 Порядку та умов надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України, затверджених постановою КМУ України від 4.10.2017 р. № 769.

  Документом передбачено фінансування заходів з надання тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб та облаштування центрів надання адміністративних послуг у співвідношенні: 70% - з державного бюджету, 30% - з місцевого бюджету.