Друк

Новоград-Волинський міський центр зайнятості надає інформацію про стан ринку праці за січень-березень 2019 року

.

Протягом січня-березня 2019 року працівники міського центру зайнятості проводили свою послідовну роботу для задоволення потреб незайнятих громадян і роботодавців, ефективно взаємодіючи з усіма причетними до проблем ринку праці сторонами, підвищували якість та ефективність надання соціальних послуг.

За цей період ринок праці залишався стабільним.
Станом на 01.01.2019 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 539 безробітних громадян, з них 273 чол. мешканців району .
Звернулися у січні – березні в пошуках роботи всього 1179 громадян (район – 418 осіб), з них отримали статус безробітного 196 чол. (район - 99 осіб).
Всього протягом січня-березня 2019 року отримали послуги центру зайнятості 1718 чол. (689 чол. з району).
З загальної кількості безробітних району – 53% становлять жінки, 28%- молодь до 35 років, 48% - належать до категорії соціально-уразливих безробітних.
По професійному складу - 52% осіб мають робітничі професії, 27% - осіб являються службовцями, а решта 21% осіб - без професії.

Станом на 01.04.2019 року на обліку перебуває 499 безробітних громадян, з них 258 чол. з району:
жінки – 144 чол., молодь до 35 років – 72 чол.,
робітники – 133 чол., службовці – 70 чол., без професії – 55 чол.
За сприянням служби зайнятості в січні-березні 2019 року всього знайшли роботу 840 чол., з них – 308 мешканців району.
Результатом активного пошуку претендентів на заміщення вакантних посад, оперативного інформування шукачів роботи про вакансії, є працевлаштування громадян в перші дні звернення до центру зайнятості. За січень-березень 2019 року знайшли роботу до статусу безробітного 743 чол. ( з району – 253 чол.). Працевлаштовані з числа безробітних – 85 чол., з району - 53 чол.
Найбільше подали інформацію про вакансії та працевлаштували громадян наступні підприємства Новоград-Волинського району:
• ТОВ «Церсаніт Інвест» - працевлаштовано 30 чол.,
• ПОСП «Перемога» - працевлаштовано 5 чол.,
• ФГ «Аделаїда» - працевлаштовано 4 чол.,
• ПП «Галекс-Агро» - працевлаштовано 33 чол.,
• ТОВ «Труд» - працевлаштовано 4 чол.,
• ПАТ «Чижівська паперова фабрика» - працевлаштовано 7 чол.,
• ТОВ «Вудпак»- працевлаштовано 7 чол.,
• ТОВ "Новоград-Волинський каменедробильний завод" – 9 чол.,
• ДП «Новоград-Волинський лісгосп АПК» - працевлаштовано 7 чол.,
• Піщівська сільська рада – працевлаштовано 4 чол.,
• Брониківська сільська рада – 6 чол.,
• Чижівська сільська рада — 4 чол.,
• ПСП «Граніт» - 4 чол.,
• ПП « Поляна» - 7 чол.
За період січень-березень 2019 року у Новоград-Волинському міському центрі зайнятості було 1294 вакансій.
• 35 % від загальної кількості вакансій – це вакансії з мінімальним розміром заробітної плати.
• 57 % від загальної кількості - це вакансії за розміром запропонованої заробітної плати від мінімальної до середньої заробітної плати відповідного регіону (по Житомирській області середня заробітна плата становить 7624,86 грн.).
• 8% - це вакансії з розміром запропонованої заробітної плати від середньої заробітної плати відповідного регіону
Кількість укомплектованих вакансій впродовж звітного періоду – 849, що становить 66 % від загальної кількості вакансій, які надійшли до центру зайнятості за цей період 2019 року.
Станом на 01.04.2019 року в Новоград-Волинському міському центрі зайнятості нараховувалось 331 актуальна вакансія. З цієї кількості 146 заявок на підприємствах нашого району.
Відсутність безробітних громадян на обліку в центрі зайнятості за спеціальностями та професіями, на які є потреба на ринку праці, невідповідність вимогам роботодавців, що замовляють вакансії – основні причини не заповнення вакансій.
Безробітним громадянам, для кого відсутня підходяща робота, з метою повернення їх в суспільне виробництво, служба зайнятості пропонує тимчасові роботи, які дають не лише додатковий заробіток, а й допомагають відчути кожному, хто втратив роботу, свою значимість для суспільства, для інших людей, а цей фактор є досить суттєвим в морально-психологічній підтримці безробітного.
Громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру сприяють соціальному розвитку регіону. Це благоустрій та озеленення територій, ремонтні, будівельні, сільськогосподарські роботи, допомога людям похилого віку та інше.
Організація таких робіт покладена на місцеві державні адміністрації, виконавчі комітети сільських, селищних та міських рад. Фінансуються ці роботи за рахунок коштів з місцевих бюджетів та роботодавців. А у випадку залучення до громадських робіт зареєстрованих у службі зайнятості безробітних, фінансування відбувається пропорційно рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
В січні-березні 2019 року в роботах тимчасового характеру робіт за рахунок підприємств прийняли участь:
• ПОСП « Перемога» - працювали 7 чол.,
• ТОВ «Агросоюз» - працювали 43 чол.,
• П (ПО)СП «Світоч» - працювали 5 чол.,
• ПОСП «Золота Нива»- працювали 3 чол.,
• Пилиповицька сільська рада - працювали 26 чол.,
• Суслівська сільська рад - працювали 2 чол.,
• Киянська сільська рада – працювали 4 чол.,
• ПП «Поляна»- працювали 2 чол.,
• ФГ «Юві-трейд» - працювали 6 чол.,
Згідно Закону України "Про зайнятість населення" професійне навчання зареєстрованих безробітних (професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації) організовується центром зайнятості на замовлення роботодавців або самозайнятості, впровадження підприємницької діяльності з урахуванням побажань безробітних і здійснюється у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання. Безробітні громадяни, які не мають професій або мають намір підвищити свою конкурентоздатність на ринку праці мають можливість навчатися за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
З метою підвищення конкурентоспроможності громадян впродовж січня-березня 2019 року комплектувалися групи слухачів за напрямком «Безпечні методи роботи в сільському господарстві» в кількості 60 чол., в тому числі з району – 58 чол.
Програма професійного навчання передбачає ознайомлення слухачів із нормативними актами щодо соціального захисту працюючих, законодавчими актами, що регулюють охорону праці на виробництві та сільському господарстві. Особлива увага приділена запобіганню та профілактиці професійних захворювань, виробничих травм, пожежній безпеці, відповідальному виконанню функціональних обов'язків працюючими та ін.
З усіх навчальних закладів, що здійснюють професійне навчання безробітних, найповніше відповідають всім сучасним вимогам ринку праці саме центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Завдяки застосуванню новітніх технологій, сучасного обладнання, здатності швидко перебудовувати навчальний процес з урахуванням потреб виробництва, їх діяльність забезпечує якісне короткотермінове професійне навчання.
Так на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості було організовано підвищення кваліфікації «механізаторів (докер-механізаторів) комплексної бригади на навантажувально-розвантажувальних роботах» та «робітників на лісокультурних (лісогосподарських) роботах» за навчальною програмою: «Безпека праці при проведенні сільськогосподарських робіт» для 25 безробітних, з яких всі 25 осіб є жителями району.
Стажування проходило 10 безробітних громадян на замовлення роботодавців з подальшим працевлаштуванням (в т.ч. 9 чол. з району).
За звітний період 2019 року загалом 97 безробітних були слухачами курсів та проходили стажування, із них 92 особи з району навчалася.
Витрати, пов'язані із наданням соціальних послуг незайнятому населенню та роботодавцям, забезпечуються Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. На реалізацію Програми зайнятості населення міста Новограда-Волинського та району впродовж звітного періоду з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття використано 6627261,47 грн. В тому числі на виплату допомоги по безробіттю використано 5458016,36 грн.
Громадянам, які звернулись до служби занятості, у разі відсутності вакансій підходящої роботи відповідно до ст. 46 Закону України «Про зайнятість населення», надається статус безробітного та призначається допомога по безробіттю, розмір якої залежить від страхового стажу безробітної особи, від тривалості безробіття та інше. Середній розмір виплати допомоги по безробіттю дорівнює 3963 грн.
Законом України «Про зайнятість населення» передбачені пільги зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування тим роботодавцям, які створюватимуть нові робочі місця та працевлаштовуватимуть на них не менше, ніж на два роки соціально незахищених безробітних.
Впродовж звітного періоду 2019 року роботодавці району не звертались до центру зайнятості з метою отримання компенсації єдиного соціального внеску.
Впродовж звітного періоду 2019 року в Новоград-Волинському міському центрі зайнятості з метою пошуку роботи перебувало 104 військовослужбовця – учасника АТО, з них – 24 мешканця району. З метою соціальної, професійної адаптації та працевлаштуванню демобілізованих громадян, працівниками центру зайнятості організовуються різноманітні заходи для військовослужбовців та учасників АТО, їх запрошують на зустрічі з представниками влади, роботодавцями, на тренінги, семінари. 2 особи цієї категорії навчалися (в т.ч. 1 чол. з району). Знайшли роботу за сприянням служби зайнятості 7 чол. з числа учасників АТО, з них 1 чол. з району.
Станом на 01.04.2019 року на обліку перебуває 52 безробітні демобілізовані військовослужбовці з числа учасників АТО, з них 12 - мешканці району.
Служба зайнятості має достатній арсенал можливостей для надання профорієнтаційних послуг різним категоріям громадян, зокрема учням ЗЗСО та незайнятому дорослому населенню.
Основна увага в роботі з школярами зосереджувалася протягом 2019 року на наданні допомоги у прийнятті виважених рішень щодо врахування особистих інтересів, схильностей, здібностей та професійно необхідних якостей з вимогами певних професій та потребами ринку праці під час вибору професії (сфери діяльності).
Профорієнтаційний напрямок роботи Новоград-Волинського міського центру зайнятості націлений на підняття престижу робітничої професії. Мета всіх заходів, що проводяться – зміна стереотипів молоді щодо вибору професії, орієнтація молоді на здобуття робітничих професій, які користуються попитом на ринку праці.
Так, міський центр зайнятості є активним надавачем різноманітних профорієнтаційних послуг учнівській молоді та педагогічним працівникам згідно затверджених та погоджених Програми спільних дій та Угоди про співпрацю міського центру зайнятості з Відділом освіти та науки Новоград-Волинської РДА.
Щодо учнів ЗЗСО району, то служба зайнятості націлена на допомогу у оптимальному виборі професії та навчального закладу, де її можна здобути. В січні-березні 2019 року для учнів 8-11 класів проведено 5 Профорієнтаційних Уроків з використанням ПАК «Профорієнтаційний термінал», демонстрацією анімаційних відеороликів профорієнтаційного спрямування та елементами тренінгу "План майбутнього" в школах району (Слободороманівський ліцей та Піщівська ЗОШ I-III ступенів), охоплено всього 61 учень. Також проводились групові профконсультації із застосуванням психологічного тестування в школах району (Слободороманівський ліцей та Піщівська ЗОШ I-III ступенів) — 2 заходи, охоплено 24 учня.
Намагаючись подолати негативні наслідки безробіття, прискорити працевлаштування клієнтів, фахівці ЦЗ застосовують різноманітні форми та методи роботи, які спрямовані на активізацію власних зусиль безробітних у пошуку роботи і сприятимуть їх продуктивній зайнятості.
Протягом січня-березня 2019 року мешканцям Новоград-Волинського району, що звернулись до Новоград-Волинського міського центру зайнятості, надана 601 профорієнтаційна послуга. Із цієї кількості профорієнтаційних послуг надано таким категоріям громадян: 324 - жінкам, 230 - особам-молоді до 35 років, 21 - особам з інвалідністю, 226 - особам, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, 19 - учасникам АТО.
В рамках тісної співпраці з об'єднаними територіальними громадами щодо вирішення актуальних проблем ринку праці протягом 2019 року здійснено 4 Виїзні заходи в межах Новоград-Волинського району. Охоплено 22 особи зайнятого населення Городницької, Піщівської, Брониківської та Чижівської об'єднаних територіальних громад. Також відбулася 1 робоча зустрічі в Городницькій ОТГ. Дані заходи популяризують послуги служби зайнятості та розширюють коло громадян, що можуть користуватись такими послугами, підвищують поінформованість населення про ситуацію на ринку праці та надають роз'яснення щодо можливостей служби зайнятості.