Друк

Щодо державних соціальних стандартів і нормативів

.

Відповідно до доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України від 15.03.2019 №5573/0/2-19.

На запит Ради голів державних адміністрацій щодо повного переліку чинних державних соціальних стандартів та нормативів із посиланнями на нормативно-правові акти, в яких наведено кожен стандарт або норматив, Міністерство соціальної політики України надало інформацію щодо стану розробки державних соціальних стандартів і нормативів станом на 01.02.2019 р. (Додаток 1).

Звертаємо увагу, що відповідно до ст. 1 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 05.10.2000 р. № 2017-ІІІ:

державні соціальні стандарти - це встановлені законами, іншими нормативно- правовими актами соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначаються рівні основних державних соціальних гарантій;

державні соціальні гарантії - це встановлені законами мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, встановлені законами та іншими нормативно-правовими актами, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму;

соціальні норми і нормативи - це показники необхідного споживання продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг та забезпечення освітніми, медичними, житлово- комунальними, соціально-культурними послугами.

Система класифікації нормативів наведена в ст. 4 ЗУ «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії».