Останній анонс

АНОНС ПОДІЙ 21.01.2019 - 27.01.2019

Анонс подій Новоград-Волинської районної державної адміністрації з 21 по 27 січня 2019 року 

Детальніше...

Останнє оголошення

УВАГА!

З метою забезпечення ефективного реагування на звернення та скарги заявників з питань захисту прав споживачів, працює телефон «гарячої лінії» Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області. Звертатися за номером телефону – (0412) 34-24-31

Друк

ОТРИМАННЯ СВІДОЦТВА ПРО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ У ПОЛОГОВОМУ БУДИНКУ

.

З метою створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг щодо державної реєстрації народження дитини, Міністерством юстиції України запроваджено пілотний проект по отриманню свідоцтв про народження дитини у пологовому будинку. Таким сервісом вже скористались батьки 230 тисяч немовлят.

Відтепер в приміщенні пологового будинку розташовується кабінет працівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану в режимі фронт-офісу, який здійснює прийом документів та видає свідоцтва про народження.
Державна реєстрація народження дитини є обов'язковою. Заява про державну реєстрацію народження має бути подана до органу який здійснює державну реєстрацію не пізніше місячного строку з дня настання такого юридичного факту як народження
Перелік документів для реєстрації народження у пологовому будинку не відрізняється від того, що необхідний для реєстрації безпосередньо в органах державної реєстрації актів цивільного стану. Потрібно надати оригінали таких документів як: медичне свідоцтво про народження, видане закладом охорони здоров'я, або висновок комісії, яка встановлює факт народження дитини поза закладом охорони здоров'я або відповідне судове рішення, у випадку якщо вище зазначені документи відсутні. Крім того, батьки зобов'язані надати паспорти, свідоцтво про шлюб (за наявності зареєстрованого шлюбу).
Якщо дитина народилась у батьків, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі, і батько дитини бажає визнати батьківство при державній реєстрації народження, присутність обох при проведенні державної реєстрації народження дитини і подання ними спільної заяви про визнання батьківства є обов'язковими.
Відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по-батькові батька дитини записуються за її вказівкою.
Державна реєстрація дитини здійснюється за місцем її народження або за місцем проживання батьків, або одного з них. Крім того, при державній реєстрації народження дитини відділами державної реєстрації актів цивільного стану можуть прийняти у вас заяву про місце реєстрації дитини. Довідку про реєстрацію місця проживання дитини можна отримати у відділі ДРАЦС або поштою.
Жителі Новоград-Волинського району можуть скористатись сервісом Мін'юсту у таких закладах:

Населений пункт

Найменування закладу охорони здоров’я

Місцезнаходження закладу охорони здоров’я

Телефон

м. Житомир

Комунальна установа «Житомирський перинатальний центр» Житомирської обласної ради

м. Житомир, вул. Романа Шухевича, 2

 

(0412) 41-67-28

 

 

 

 

м. Новоград-Волинський

«Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об'єднання» Житомирської області

м. Новоград-Волинський, вул. Наталії Оржеховської, 13

 

(04141) 2-01-08

Народження дитини це найщасливіша подія у сім'ї, а Міністерство юстиції подбає про документи!
Відео за посиланням https://minjust.gov.ua/watch/videorozyasnennya-irini-dubikivskoi-schodo-reestratsii-narodjennya-ditini