Останнє оголошення

Шановні жителі району!

У зв'язку з проведенням 29 жовтня 2017 року перших виборів депутатів та голів Брониківської та Піщівської териториторіальних обєднаних громад пропонуємо виборцям Брониківської, Барвинівської, Кам'яномайданської, Лебедівської, Новороманівської, Поліянівської, Тупальської, Федорівської, Піщівської, Косенівської, Повчинської, Середньодеражнянської, Суховільської сільських рад перевірити свою наявність в базі даних Державного реєстру виборців та точність вже внесених відомостей.

Детальніше...

Останній анонс

АНОНС ПОДІЙ 16.10.2017 - 22.10.2017

Анонс подій Новоград-Волинської районної державної адміністрації та районної ради з 16 по 22 жовтня 2017 року                                   

Детальніше...
Друк

«Неперевершений майстер-портретист»

.

Таку назву має книжково-ілюстративна виставка до 260-річчя від дня народження Володимира Боровиковського, українського портретиста, маляра, іконописця та живописця, оформлена в читальному залі районної бібліотеки для дорослих.

Володимир Лукич Боровиковський народився і жив у Миргороді, а у 1788 році оселився у Петербурзі. Катерина ІІ, побачивши розпис інтер'єру будинку в Кременчуці, який виконав Володимир Боровиковський, відзначила роботу художника та наказала йому переїхати до Росії. У Петербурзі Володимир Лукич працює під керівництвом Дмитра Левицького, а у 1795 році удостоєний звання академіка живопису Петербурзької Академії мистецтв.
Творчість Боровиковського являє собою злиття стилів класицизму і сентименталізму. Він є визнаним майстром-портретистом. Художник тонко передає внутрішній світ, різноманіття сокровенних почуттів і переживань зображуваних ним людей. У жіночих образах Володимир Боровиковський втілює ідеал краси своєї епохи.
Також він автор низки парадних портретів, найбільш відомі з яких – «Портрет Павла І в білому далматиці», «Портрет князя О. Б. Куракіна, віце-канцлера». Парадні портрети Боровиковського найбільш яскраво демонструють досконале володіння художником пензлем у передачі фактури матеріалу: м'якість оксамиту, блиск золочених і атласних убрань, сяйво дорогоцінних каменів.
Загалом Володимир Лукич створив близько 200 портретів своїх сучасників. Його твори зберігаються у багатьох музеях Росії та України.
В останні роки життя митець повернувся до релігійного живопису. До золотого мистецького фонду належать ікони його роботи для головного іконостасу Казанського собору, Троїцького собору Олександро-Невської Лаври в Петербурзі, Покровської церкви на Чернігівщині.
На книжково-ілюстративній виставці представлено книги про життєвий і творчий шлях художника, а також репродукції картин – портрети. В центрі уваги читачів нове вражаюче видання «Шедеври українського живопису».

Матеріал підготувала бібліотекар
Марія Матвійчук