Останнє оголошення

"Телефон довіри"

У п'ятницю, 15 червня, за тел.: 5-31-61 з 9.00 до 10.00 год. працюватиме «Телефон довіри» районної державної адміністрації. На усі ваші запитання відповість начальник відділу освіти райдержадміністрації Олександр Анатолійович Антипчук.

Останній анонс

АНОНС ПОДІЙ 18.06.2018 - 24.06.2018

Анонс подій Новоград-Волинської районної державної адміністрації з 18 по 24 червня 2018 року

Детальніше...
Друк

Як уникнути теплового і сонячного удару

.

Літня пора триває, і значне підвищення температури повітря несе за собою небезпеку теплового та сонячного удару, що негативно впливає на здоров'я людини в цілому.

Особливо це стосується дітей, людей похилого віку, онкохворих, осіб з серцево – судинною, ендокринною патологією тощо .
Тепловий удар це тяжке порушення життєдіяльності організму, пов'язане з його перегрівом. Тепловий удар може статися через: високу температуру навколишнього середовища, в приміщеннях та на виробництві, теплий одяг, інтенсивне виснажливе фізичне навантаження на організм.
Сонячний удар провокує безпосередній тривалий та інтенсивний вплив сонячного випромінювання на організм людини. Причиною сонячного удару є виключно пряма дія сонячних променів на голову.
Ознаками теплового і сонячного ударів є: запаморочення, головний біль, прискорене серцебиття, нудота, холодний піт, почервоніння шкірних покривів, занепад сил. У критичних випадках людина під дією сильного тепла чи сонячних променів може втратити свідомість, а температура тіла може підвищитися до 41 ° С.
Якщо тепловий чи сонячний удар стався на вулиці, потерпілого необхідно негайно помістити в тінь, максимально звільнити від одягу, щоб шкіра охолоджувалася, і укласти так, щоб ноги були розташовані вище, ніж голова. Якщо людина перебуває у свідомості, то корисно пити воду невеликими ковтками, вода повинна бути кімнатної температури. Якщо потерпілий втратив свідомість, він обов'язково повинен бути доставлений до лікувального закладу для надання кваліфікованої медичної допомоги.
Як уникнути теплового та сонячного удару
- Уникайте тривалого перебування під прямими сонячними променями. Носіть світлий одяг зі світлих кольорів із натуральної тканини – синтетичний та тісний одяг прискорює процес теплообміну.
- Голову необхідно захищати головним убором (панамка, хустинка тощо) навіть у похмуру погоду.
- Для захисту очей використовуйте сонцезахисні окуляри та козирки.
- Максимально обмежуйте перебування на сонці особливо дітей та людей похилого віку з 10 –до 17 години.
- Перебування на пляжі з плесканням у воді і плаванням для дітей бажано не більше 10-15, дітям підліткового віку до 30 хвилин. Купання у першій половині дня краще до 10-10.30. Купання у другій половині дня бажано проводити з 17 до 19 -20 години.
- Суворо забороняється спати під сонцем. На пляжі чи відпочинку використовуйте тіньові завіси.
- На протязі дня забезпечуйте себе та дітей достатньою кількістю питної води (не менше 2 літрів) та вживанням рідини (чай зелений, компоти, соки тощо). Не рекомендується вживати занадто холодні напої.
- Категорично забороняється у спеку вживати спиртні напої.
- Організовуйте широкий доступ свіжого повітря до приміщень при цьому не допускаючи протягів.
- При наявності у приміщеннях кондиціонера, різниця між температурою даного приміщення і температурою на вулиці не повинна перевищувати +10 С.

Юрій Михайлович Дебич,
завідувач профілактичним відділенням міськрай ТМО