Друк

30-та річниця Чорнобильської катастрофи в районі

.

Сьогодні, 17 березня, відбулося засідання робочої групи з підготовки та проведення заходів, пов'язаних з 30-ю річницею Чорнобильської катастрофи.

Участь у засіданні яке проводила заступник голови райдержадміністрації, голова робочої групи Наталія Даниленко, взяли більшість членів робочої групи.

Було доведено до відома присутніх інформацію про розпорядження голови районної державної адміністрації від 29.02.2016 №130 «Про створення робочої групи з підготовки та проведення заходів, пов'язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи».

Начальник відділу соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Бондарчук доповіла про виконання бюджетної програми «Соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» за 2015 рік та І квартал 2016 року.

Наталія Даниленко підкреслила, що окрім державної допомоги постраждалим від наслідків Чорнобильської катастрофи, з районного бюджету також щорічно виділяється матеріальна допомога як у Міжнародний день пам'яті Чорнобиля 26 квітня, так і в День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 14 грудня.

Керівник міськрайонної спілка "Чорнобиль", Ярослав Співак вніс пропозицію провести захід у рідному селі (Груді) пожежника, що гасив пожежу на даху реактора - Володимира Олександровича Прищепи. Також планується районний захід у Гульську, де проживає найбільше переміщених осіб із зони відчуження.

Відділу освіти рекомендовано по можливості залучати місцевих ліквідаторів наслідків катастрофи до проведення у школах виховних годин, круглих столів та ін.

Представник Новоград-Волинського міськрайонного відділу ДСНС України в Житомирській області, в свою чергу повідомив, що управління готове забезпечити транспортні та матеріальні потреби на проведення заходів.

За тим члени групи обговорили та розподілили обов'язки щодо виконання заходів, пов'язаних із річницею катастрофи на ЧАЕС.

Із планом заходів, пов'язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи можна ознайомитись нижче:

    № п/п

Найменування заходів

Термін виконання

1

Провести обстеження матеріально побутових умов проживання інвалідів, одиноких пенсіонерів, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, посилити увагу до повсякденних потреб, вишукати можливості для надання їм соціальної підтримки та матеріальної допомоги.

Квітень 2016 року

2

Забезпечити надання матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та вдовам ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Квітень 2016 року

3

Провести благоустрій територій, прилеглих до пам’ятних знаків вшанування жертв Чорнобильської катастрофи

 

Квітень 2016 року

4

Провести мітинги в населених пунктах району, мітинги скорботи по загиблих та померлих від наслідків Чорнобильської катастрофи з покладанням квітів в м. Новоград-Волинський до пам’ятного знаку „Дзвони Чорнобилю”, в с. Груд – до пам’ятника першого пожежного Прищепи В.О., до могили померлих.

26 квітня 2016р.

5

Провести зустрічі із особами віднесеними до категорії 1 постраждалих, евакуйованими та переселенцями із забруднених територій, вдовами ліквідаторів аварії на ЧАЕС, дітьми інвалідами і сиротами з числа потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС з метою виявлення соціальних проблем та вжиття заходів щодо їх розв’язання.

2 квартал 2016 року

6

Організувати «гарячі лінії» з питань цивільного та радіологічного захисту й екологічного оздоровлення території, що зазнала радіоактивного забруднення, комплексного медико-санітарного забезпечення громадян, та з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Протягом 2016 року

7

Проводити компенсаційні виплати постраждалим громадянам, передбачені Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в межах доведених кошторисних призначень.

У міру  надходження коштів

8

Провести панахиду за померлими та загиблими учасниками аварії на Чорнобильській АЕС

Квітень 2016 року

9

У бібліотечних закладах району протягом року організувати постійно діючі книжкові виставки, оформити тематичні полички, присвячені 30-й річниці Чорнобильської трагедії та вшануванню пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Протягом 2016 року

10

У навчальних закладах району провести виховні години, засідання за круглим столом, уроки пам’яті, уроки – реквієми, хвилини інформаційного простору

Квітень 2016 року

11

Організувати тематичні виставки творів мистецтв, документів, фотографій і плакатів, присвячених пам’яті та вшануванню подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Квітень 2016 року

12

Провести конкурс дитячого малюнка в шкільних та дошкільних закладах на тему «Заради життя».

Квітень 2016 року

13

Забезпечити висвітлення заходів до 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи у засобах масової інформації

Квітень-травень 2016 року

14

Підготувати листи-подяки учасникам ліквідації аварії  на ЧАЕС та направити кожному за місцем проживання

Березень-квітень 2016 року

15

Провести спортивні змагання присвячені 30-ій річниці Чорнобильської катастрофи.

Квітень 2016 року

16

На офіційному веб-сайті райдержадміністрації створити окрему рубрику щодо вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи «Чорнобильські дзвони, 30 років потому».

Квітень 2016 року

17

Провести урочисте зібрання до 30-ї річниці Чорнобильської трагедії.

26 квітня 2016року

Сектор інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
райдержадміністрації

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://nvrda.com.ua/index.php/ua/63-novini/novini-rajonu/6261-30-ta-richnitsya-chornobilskoji-katastrofi-v-rajoni#sigProGalleriab3b3e02554
joomlamodniyportal.ru