Останній анонс

АНОНС ПОДІЙ 21.01.2019 - 27.01.2019

Анонс подій Новоград-Волинської районної державної адміністрації з 21 по 27 січня 2019 року 

Детальніше...

Останнє оголошення

УВАГА!

З метою забезпечення ефективного реагування на звернення та скарги заявників з питань захисту прав споживачів, працює телефон «гарячої лінії» Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області. Звертатися за номером телефону – (0412) 34-24-31

Друк

Заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції та їх родин

.

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 24.04.2015р. № 124 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції та їх сімей» повідомляємо, що в Новоград-Волинському районі загинуло 20 військовослужбовців, 41 отримали поранення.

Статус учасника бойових дій внаслідок АТО отримали 435 військовослужбовців та 20 інвалідів війни.
Заповнено 365 соціальних паспортів на демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та 31 соціальних паспортів родин загиблих військовослужбовців учасників АТО з визначенням нагальних потреб.
В районі діє Програма соціальної підтримки громадян, які прибувають з тимчасово окупованих території, районів проведення антитерористичної операції на територію Новоград-Волинського району та військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших силових структур, розташованих на території району, що брали участь в антитерористичній операції на 2017-2022 роки.
Районною програмою передбачено:
- виділення матеріальної допомоги на встановлення пам'ятників сім'ям загиблих;
- виготовлення та встановлення пам'ятних меморіальних дошок загиблим;
- виділення матеріальної допомоги на лікування учасникам АТО та інш.
На виконання цієї програми в 2017р. передбачено 575,7тис.грн.
В 2017р. сім'ям загиблих військовослужбовців з районного бюджету надано матеріальну одноразову грошову допомогу на загальну суму 39,7тис.грн., в т.ч. для виготовлення та встановлення пам'ятників 30,0тис.грн. Батьку загиблого учасника масових акцій громадського протесту виплачено матеріальну допомогу в розмірі 1000,00 грн.
Військовослужбовцям, які брали участь в АТО надано матеріальну допомогу на загальну суму - 10,9тис.грн.
Усім мобілізованим протягом 1-6 хвилі мобілізації за кошти сільських рад Новоград — Волинського району надано матеріальну грошову допомогу в 2017р. на загальну суму 137,9 тис.грн.
Виготовлено та встановлено 14 меморіальних пам'ятних дошок загиблим учасникам АТО (в 2017р.-1).
Комунальним закладом «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоград-Волинського району» проведено диспансеризацію 353 демобілізованим військовослужбовцям, в т. ч. в 2017р.- 40 з визначенням необхідності в санаторно-курортному лікуванні та реабілітації.
У 2017р. виділено бюджетних асигнувань на санаторно-курортне лікування постраждалих учасників АТО в сумі 131242,8 грн. та укладено 21 договір на санаторно-курортне лікування. Згідно актів виконаних робіт (наданих послуг) сплачено 131242.8 грн.
Один учасник бойових дій АТО отримав курс психологічної реабілітації.
Один інвалід війни перебуває на обліку в департаменті праці та соціального захисту населення облдержадміністрації для забезпечення автотранспортом.
Відповідно до постанови КМУ від 19 жовтня 2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов» 2 інвалідам війни (Мельник К.В., Бондарчук В.В.) та 4 сім'ям загиблих військовослужбовців АТО (Луцько О.П, Веремійчук Л.П., Гребенюк К.А., Барбух О.Д.) перераховано на спеціальні рахунки в ощадбанку грошову компенсацію на будівництво (придбання) житла на суму 2900100 грн., в 2017 році -701420,86 грн. (Брощак І.М)
В 2015 році один інвалід війни отримав трьохкімнатну квартиру, учасник бойових дій – двохкімнатну та 4 сім'ї загиблих учасників АТО отримали квартири в м. Новограді-Волинському.
З метою здійснення професійної адаптації учасників АТО, виявили бажання отримати освітні послуги 37 учасників АТО. З них : 4 особи пройшли підготовку на курсах водіїв в Ярунському МНВК, 23 осіб пройшли перепідготовку та навчання в Новоград - Волинській автомобільній школі ВСА, 1 учасник АТО пройшов перепідготовку у Новоград-Волинській автошколі ТСОУ. Загалом на відповідні заходи було реалізовано бюджетних коштів у сумі 88,81тис.грн., у тому числі 35,0 тис.грн у 2017 році.
До органів місцевого самоврядування надійшла 151 заява від учасників АТО на отримання у власність земельних ділянок.
Органами місцевого самоврядування прийнято 77 рішень про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для надання у власність учасникам АТО на загальну площу 37,89 га , в тому числі : для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд - 30 загальною площею 6,29 га, для ведення садівництва – 20 загальною площею 2,35 га, для ведення особистого селянського господарства - 27 загальною площею 29,25 га.
В зв'язку з відсутністю вільних земельних ділянок на території сільських рад 27 учасникам АТО відмовлено у виділенні земельних ділянок; 47 заяв знаходиться на розгляді.
До відділу у Новоград-Волинському районі Головного управління Держгеокадастру Житомирської області звернулися і отримали довідки про надання дозволу на складання документацій із землеустрою щодо передачі земельних ділянок у власність 571 учасників АТО.
Для звернення в Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області на отримання наказів щодо отримання дозволів на складання документацій із землеустрою 222 учасникам АТО управлінням Держгеокадастру у Новоград-Волинському районі сформовано і видано 222 довідки про надання дозволу на складання документацій із землеустрою щодо передачі земельних ділянок у власність на загальну площу 284,88 га, в тому числі:
для ведення особистого селянського господарства 147 довідок на площу 276,20 га;
для ведення садівництва 74 довідки на площу 8,58 га, для дачного будівництва 1 довідку на площу 0,10 га.
349 учасникам АТО було надано довідки про надання дозволу на складання документацій із землеустрою, які вже звернулися до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області і отримали накази про надання дозволу на виготовлення документації із землеустрою, в т. ч.: 269 наказів про надання дозволу на складання документації із землеустрою щодо передачі земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства на площу 524,4га; 76 наказів про надання дозволу на складання документації із землеустрою щодо передачі земельних ділянок у власність для ведення садівництва на площу 9,06 га; 4 накази про надання дозволу на складання документації із землеустрою для індивідуального дачного будівництва площею 0,40 га.
30 учасників АТО вже зареєстрували своє право власності на земельні ділянки.
16 учасників АТО перебуває на обліку у центрі зайнятості, 16 учасників АТО працевлаштовані в 2017р.
Новоград-Волинським РЦСССДМ надано першу психологічну допомогу в 2016р. 85 учасникам антитерористичної операції, в 2017р.- 64 учасникам АТО .
Оздоровлено 27 дітей, батьки яких брали участь в АТО, а саме :
- пришкільні табори – 20 дітей, з яких 1д. оздоровлена в санат. «Арт-Квест» м. Одеса ;
- санаторій «Лісова казка» смт. Кам'яний Брід -5ч.
- 2 дитини були на відпочинку в Америці.
В лютому 2017р. районною державною адміністрацією було організовано збір допомоги, як жителям сходу так і нашим дорогим воїнам-захисникам.
На пункті збору, який працював у приміщенні громадської приймальні районної державної адміністрації було зібрано понад 600 літрів найрізноманітнішої консервації та овочів бійцям АТО.
03 березня 2017р. у великій залі Будинку рад відбулася презентація книги-пам'яті «Навіки в пам'яті живих». Ця книга присвячена воїнам Новоград-Волинського району, що загинули на сході України в ході антитерористичній операції.
Книгу «Навіки в пам'яті живих» було вручено родинам воїнів, чиї історії описано на її сторінках. Цю почесну місію виконали Ярослав Лагута та Володимир Ширма. В свою чергу, очільники району – Володимир Михнюк та Дмитро Рудницький нагородили «Хрестом учасник АТО» родини загиблих на сході України, серед яких: Юрій Чечет, Вадим Юзвінський, Василь Подолянчук.
14 березня у районній бібліотеці імені Лесі Українки пройшла правова година за участю начальника відділу представництва Новоград-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Віталія Радзивіла та юриста, координатора по Житомирській області громадської організації «Всеукраїнська правозахисна організація «Юридична сотня» Кармазіної Катерини Олександрівни. Катерина Кармазіна презентувала книгу «Пам'ятка учасникам АТО. Права, обов'язки та гарантії соціального захисту». Метою заходу було підвищення правових цінностей та набуття бібліотекарями району необхідного рівня правових знань.
З метою патріотичного виховання учнівської молоді у загальноосвітніх навчальних закладах Новоград-Волинського району в квітні 2017р. проведено акцію, спрямовану на підтримку українських бійців у зоні АТО зі збору штучних квітів маку для облаштування територій місць загибелі учасників АТО у Донецькій області. Зібрано: 120 квітів, 55 букетів та 56 квітів, виготовлених учнями власноруч.
05 травня 2017 року відбувся «День відкритих дверей» в управлінні праці та соціального захисту населення за участю начальника відділу представництва Новоград-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Віталія Радзивіла. Під час зустрічі було обговорено ряд важливих робочих моментів, з якими зустрічаються фахівці з питань соціального та правового захисту учасників АТО, членів сімей загиблих та внутрішньо переміщених осіб. Віталій Радзивіл поділився досвідом подолання таких проблем на території інших регіонів, привів позитивні приклади реалізації місцевих програм та розповів про проекти нормативних актів, які розробляються юристами, з метою покращення механізму реалізації законних прав та інтересів учасників АТО та ВПО. Крім цього між Новоград-Волинським місцевим центром та управлінням праці погоджено подальшу активну співпрацю в напрямках соціального і правового захисту малозахищених верств населення в Новоград-Волинському районі, що передбачає правове інформування населення, надання правових консультацій та проведення спільних заходів.
20 травня в Суслівському сільському клубі проведено годину пам'яті до Дня Героїв.
23 травня 2017 року у м. Новоград-Волинський відбулось відкриття пам'ятного знаку Небесній сотні та загиблим учасникам АТО. Захід відбувся за участі керівництва міста і району, представників Міністерства соціальної політики України, департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, політичних та громадських організацій, священнослужителі Української православної церкви Київського патріархату, підприємств, установ та організацій, військовослужбовці місцевого гарнізону, громадськість міста.
23 травня 2017 року біля меморіалу вшанування загиблих воїнів АТО відбувся урочистий мітинг до Дня Героїв. Цього ж дня у с. Пилиповичі відбулося покладання квітів на могилу Героя України Олександра Балюка, який загинув під час Революції Гідності.
14 червня 2017 року в Тернівській сільській бібліотеці було проведено семінар-практикум з національно-патріотичного виховання громадян. Директор районної бібліотеки презентувала книгу «Пам'ятка учасника АТО», була оформлена книжкова виставка-вшанування «Вклонімось їм, цим ангелам небесним» та проведена презентація книги «Навіки в пам'яті живих». На заході були присутні учасники АТО, які розповіли присутнім про пережите і перед хвилиною мовчання запалили свічі в пам'ять про загиблих земляків.
Цього ж дня поклали квіти до пам'ятника загиблому учаснику АТО Півоварчуку Сергію Олександровичу.
29 червня 2017р. військовослужбовці 30-ї окремої механізованої бригади вшановуючи пам'ять кожного, хто віддав своє життя заради Батьківщини, поклали квіти до пам'ятного знаку землякам воїнам-інтернаціоналістам, арки пам'яті Небесної сотні та загиблим учасникам АТО, Меморіалу пам'яті загиблим за незалежність та територіальну цілісність України.
5 серпня, в селі Токарів Новоград-Волинського району відбувся турнір з міні-футболу, присвячений пам'яті загиблих учасників АТО. Під час турніру, сім'ї загиблих отримали матеріальну допомогу від Токарівської сільської ради та керівника ПСП «Граніт».
З нагоди третьої річниці подій у селі Степанівка Донецької області, 14 серпня 2017 року очільники району вшанували пам'ять загиблих воїнів АТО хвилиною мовчання, поклали квіти до Меморіалу Пам'яті, пам'ятного знаку Небесній сотні та загиблим учасникам АТО .
16 серпня 2017 року за підтримки районної ради та райдержадміністрації для героїв 30-ї ОМБР на Олександрівському полігоні відбувся концерт. Заступник голови районної ради подарувала бригаді талісман ручної роботи - Ангел, який тримає в руках «Голуба миру» та оберіг.
23 серпня відбувся урочистий захід до Дня державного прапора України біля меморіалу загиблим воїнам АТО, де відкрили 7-му стелу з прізвищами загиблих земляків в м.Новоград-Волинський.
В Будинку культури села Повчине відбулись районні урочистості та святковий концерт. Хвилиною мовчання було вшановано світлу пам'ять полеглих за волю України.
В Гірківському Будинку культури відбувся тематичний захід присвячений Дню незалежності України. Вшанували тих, хто віддав своє життя за незалежність і волю нашої рідної України, поклали квіти до Обеліску Слави.
23 серпня 2017р. заступник начальника управління праці та соціального захисту населення з членами родини загиблого учасника масових акцій громадського протесту Балюка О.О. прийняли участь у відкритті меморіалу загиблим Героям Небесної Сотні в м. Житомир.
28 серпня керівництво району взяло участь в акції в пам'ять про загиблих учасників Іловайської трагедії та інших захисників України на Донбасі, що проходила під гаслом «Час не лікує». Вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя меморіалу Пам'яті та пам'ятного знаку Небесній сотні та загиблим учасникам АТО в м. Новоград-Волинський.
Також у населених пунктах Новоград-Волинського району вшановано пам'ять загиблих співвітчизників та проведено молебні за загиблими героями.
З нагоди Дня захисника України працівниками управління праці, РДА та сільських рад були відвідані сім'ї військовослужбовців, які загинули під час участі в антитерористичній операції та військовослужбовців, які отримали поранення в районах проведення антитерористичної операції.
Від райдержадміністрації були вручені подарункові набори сім'ям військовослужбовців, які загинули під час участі в антитерористичній операції. Сільськими радами надано матеріальну допомогу та продуктові набори.
11 жовтня голова райдержадміністрації, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення, начальник відділу культури райдержадміністрації зустрілися з родинами воїнів Новоград-Волинського району, які на даний час проживають у місті та вручили подарункові набори.
У населених пунктах Новоград-Волинського району відбулися урочисті заходи приурочені Дню захисника України.
11 жовтня у Піщівському Будинку культури відбувся районний захід з нагоди Дня захисника України та Дня українського козацтва. За сприяння Піщівського сільського голови відбувся концерт Поліського академічного ансамблю пісні і танцю «Льонок».
12.10.2017р. працівники райдержадміністрації, на чолі з районною владою, поклали квіти біля меморіалу воїнам, загиблим за незалежність та територіальну цілісність України в м. Новоград-Волинський.
У селі Несолонь представники районної влади урочисто відкрили меморіальну дошку загиблому в АТО Ігорю Казимировичу Брощаку, яку було встановлено на фасаді Несолоньської загальноосвітньої школи.
13.10.2017 у читальному залі районної бібліотеки для дорослих імені Лесі Українки проведено урок мужності «За Україну, за її волю, за життя...», присвячений захисникам східних кордонів України – воїнам АТО. Бібліотекар читального залу презентувала виставку «Одна в нас доля Україна» та ознайомила присутніх з новими книгами, які висвітлюють сучасні події на Сході нашої країни.
В районній бібліотеці для дітей було проведено патріотичну годину «Гордість Української Держави, її надія й оберіг».
14.10.2017р. в с. Барвинівка та с. Ярунь відбулися урочисті заходи приурочені Дню захисника України. В будинку культури с. Ярунь відбувся концерт Поліського академічного ансамблю пісні і танцю «Льонок».
21 листопада у с. Орепи відбувся районний захід до Дня Гідності та Свободи.
Керівництво району висловили привітання з нагоди свята та щирі слова вдячності всім патріотам, воїнам-визволителям, які свого часу відстоювали і нині стоять за права, гідність і незалежність нашої країни.
Під час заходу хвилиною мовчання було вшановано вічну пам'ять усіх тих, хто поклав своє безцінне життя за світле майбутнє України. Відвідано могили загиблих з покладанням квітів.
В читальному залі районної бібліотеки для дорослих імені Лесі Українки оформлено книжкову виставку «Від Революції Свободи до Революції Гідності» та проведено бібліоінформіну «Від Революції Гідності та Революції Свободи – до гідного життя».
20 грудня, на міській площі ім. Лесі Українки відбулася урочиста зустріч особового складу 54-го окремого розвідувального батальйону з нагоди прибуття з району виконання бойових завдань.
Представники районної влади висловили слова вдячності за відмінну службу та відзначили кращих військовослужбовців в/ч А2076 Почесними грамотами. Тих, хто не повернувся живими додому, віддавши своє життя за незалежність нашої країни, присутні вшанували хвилиною мовчання.
Питання соціального захисту учасників антитерористичної операції та їх сімей на постійному контролі керівництва та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Начальник управління Л. А. Андрущенко